טאקנה

טיפים של גולשים על טאקנה

קצת על טאקנה

טאקנה - Tacna
עיירת גבול השוכנת כ35 ק"מ מצ´ילה. טאקנה היא עיר פחות מעניינת מאחותה הצ'ילאנית אריקה אשר מעבר לגבול. טאקנה היתה בעבר בשליטת פרו עברה לשליטת צ´ילה וחזרה לשליטת פרו לפני שנים רבות ב-1929. סביר להניח שהגעתם לפה בגלל שאתם מגיעים מצ´ילה או שאתם בדרכם לשם. אין יותר מדי מה לחפש בטאקנה אלא אם כן אתם מעונינים בקניית רכב שאיתו תטיילו ביבשת- מחירי הרכבים המשומשים כאן זולים בצורה מצחיקה ואפשר להשיג מציאות במחירי בדיחה.מחירים זולים תמצאו גם בשווקים הרבים שישנם בעיר שם ישנם הרבה מוצרי אלקטרוניקה קטנים ומערכות סטריאו ואביזירים לרכב. בפברואר בעיר מתקיים פסטיבל בירה, וב-23 באוגוסט ישנו יריד המציין את ההיסטוריה של טאקנה ואת חזרתה לשליטת פרו ב1929. אגב כבר ציינו שיש קזינו בעיר?

אז החלטתם להשאר בעיר ישנם כמה מלונות סבירים ונחמדים בעיר.

מלון פלאזה טאקנה plaza hotel tacna
חדרים נחמדים ומיקום נפלא ממש במרכז סמוך להכל.
כתובת רח´ סן מרטין san martin 421.

אם אתם הגעתם מכיוון אריקה(צ´ילה) בשעה מוקדמת אנו ממליצים להמשיך הלאה אל אריקיפה הישר מהתחנה המרכזית. אם השעה היא לא סבירה לצאת לדרך קנו כרטיס ולונו בעיר. אם הגעתם מפרו ואתם בדרך לצ´ילה אתם צריכים לעבור לאריקה שהיא עיירת הגבול מהצד הצ´ילאני. 
את המעבר בין טאקנה לאריקה או ההפך מומלץ לעשות במונית ולא לחכות לאוטובוס מהעובדה שמונית תעבור מהר יותר בגבול וגם המחיר לא יהיה גבוה מאוטובוס.
התחנה המרכזית ממוקמת ברחוב Unanue והיא בעלת 2 קומות, בקומה הראשונה תמצאו חברות סבירות ליעדים שונים, אם תעלו לקומה השניה תמצאו שם חברות יוקרתיות וטובות של אוטובוסים שאם תקנו אצלם כרטיס אפילו יתנו לכם אינטרנט חינם במקום וקפה. אגב בקומה השניה ישנה מסעדה קטנה ונחמדה.
יעדים פופולרים:
אריקיפה - 5 שעות.
לימה - 21 שעות.
פונו - 12 שעות.
קוסקו - 18-20 שעות(למי שלא מסוגל לעמוד בנסיעות קשות מומלץ לעצור באריקיפה ומשם להמשיך לקוסקו).

טיסות
שדה התעופה ממוקם בדרום העיר לכיוון גבול צ´ילה ורוב הטיסות יוצאות אל לימה והמחירים לא זולים במיוחדים. יש גם פעמיים בשבוע טיסות לקוסקו(יש לברר לפני), את כל הטיסות מפעילה חברת Lan.

כתבות

סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.
הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.