פיסקו

טיפים של גולשים על פיסקו

קצת על פיסקו

פיסקו - Pisco
עיירת דייגים קטנה השוכנת לחופי האוקיינוס השקט של פרו. דבר אחד מאפיין את המקום וסביר להניח שהגעתם בגללו. העובדה שפיסקו נחשבת ה"גלאפאגוס לעניים" ומי שלא מתכנן לנסוע לאקוודור ולבזבז מעל ל-1500 דולר על איי הגלאפאגוס שהם אזור מלא בחיות מדהימות ואזור צלילה מהיפים בעולם, יכול להגיע לעיר הנמל פיסקו משם לצאת בסירה ולשוט בכל אזור החוף בין האיים ולראות אלפי ציפורים, כלבי ים, פינגווינים וסרטנים. אורך הסיור אורך בין שעתיים לשלוש וכל זה במחירים זולים. בנוסף גם אפשר לעשות כאן קייט סרפינג בגלל התנאים הטובים.

סביר להניח שתמצו את העיירה ואת האטרקציות המעטות שבה די מהר כך שאין סיבה לחפש מקומות טובים להשתקע.
הנה מספר המלצות:

Los Inkas Inn
הוסטל טוב עם שירות מצוין. החדרים ברמה ביחס למלונות בפיסקו. יש במקום בריכה ,אינטרנט וגג מעולה להסתלבט  בו עם שולחן פול ופינג פונג. המקום הומלץ ע"י מטיילים.
כתובת:prol.barrio nuevo mz. m,lt. 14 san isidro
טלפון: 536634 56 , 545149 56
אי מייל: [email protected]

פוסדה היספאנה Posada Hispana
חדרים סבירים, מיקום טוב קרוב לסנטר- פלאזה דה ארמאס.
כתובת: bolognesi 236.

רסרבה נאסיונאל דה פראקאס - Reserva Nacional de Paracas
שמורת טבע לאומית זאת כוללת בתוכה את איסלאס באייסטס - Islas Ballestas ואת חצי האי פאראקס.
איסלאס באייטס הם קבוצת איים מסולעים בהם יש ריכוז אדיר של ציפורים, אריות ים, פינגוונים ומספר רב של חיות ימיות.
ההגעה אל האיים מתבצעת על ידי שייט באורך כשעה וקצת עד להגעה, יוצאים מהמזח בפיסקו בדרך תראו את סמל הקנדלאברה - Candelabra החצוב בסלע כמו קוי נאסקה. בשייט בין האיים תוכלו לצלם את אלפי הציפורים במקום שהלשלשת שלהם משמשת לפרו ליצוא חומרי דשן. לאחר חזרה מהשייט בד"כ כולל גם הדיל סיור בחצי האי פראקאס מדרום לפיסקו, מדובר באזור יפה עם תצפית על חצי האי שעשוי כולו מצוקים מרהיבים.

קייט סרפינג
התנאים מצויינים לקייט סרפינג מקצועי ממש במרחק קצר בפאראקאס הסמוכה מספר דקות מפיסקו. ללא ספק מהאטרקציות השוות כאן באזור. מי שאוהב את הענין וכבר עוסק בקייט סרפינג ימצא כאן בדיוק מה שמחפש, ולעומת זאת מי שרק מתחיל יכול לקחת קורס מלא וללמוד.

ההתמצאות בפיסקו פשוטה ואם תצטרכו משהו בנוסף לאטרקציות תמצאו אותו באזור פלאסה דה ארמאס. בקשר לאטרקציות אז העיירה מלאה בסוכנויות המוציאות את אותו הסיור לאזור האיים כדי לצפות בחיות.
סוכנות מומלצת היא zarcillo connections הנמצאת ברחוב san francisco 111.
בהמשך הרחוב תמצאו עוד מספר סוכנויות. לגבי יציאה מהעיירה או הגעה לעיירה - ישנם כמה תחנות אוטובוסים של חברות שונות היוצאות אל כמה יעדים קרובים. ההמלצה שלנו היא פשוט לצאת מאיקה מוקדם בבוקר הנמצאת רק כשעה וחצי נסיעה לסיים את הסיורים בעיר ולהספיק לחזור לאיקה. אם לא בחרתם בדרך זו לפניכם מספר יעדים:
לימה - 4 שעות.
נאסקה - 3 שעות.
אריקיפה - 13 שעות.

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.