פיסאק

טיפים של גולשים על פיסאק

קצת על פיסאק

פיסאק - Pisac
עיירה קטנה ונחמדה שממוקמת כ-50 דקות מקוסקו ב"עמק הקדוש". בעבר רוב המטיילים היו מגיעים לפה בגלל מספר סיבות: אריכאולוגיה ועתיקות, שוק פרואני מצוין ואטרקציית סנפלינג מפלים מהטובות בפרו אך כיום פיסאק התפתחה מעט והיא סוג של מיני דראמסלה(מהודו), כלומר העיירה מלאה בבתי קפה שכונתיים ומאפיות טעימות, האוכלוסייה שנבנתה שם מציעה מגוון שירותים כמו קורסי יוגה ומדיטציה, ערבי ג'אם סשן וכו... אך עיקר ההתעסקות של התיירים הוא בפן המיסטי שפיסאק מציעה אם זה הטקסים של אייווסקה או ווצ'ומה שמתבצעים כמה פעמים בשבוע.
העיירה עצמה שלווה ורגועה ושוכנת בין ההרים הירוקים המלאים בטרסות. מפיסאק תוכלו לצאת ברגל ולראות את את העתיקות הרבות(Valle Sagrado), והמון מבנים ארכיאולוגים שמזכירים את המאצ´ו פיצ´ו רק בקטן ופחות מרהיב. יום ראשון הוא יום טוב להגיע לפיסאק אפילו ליום אחד מהסיבה שהשוק שפועל(היטב) כל השבוע הופך להומה בדוכנים, אנשים ואוירה מאד אותנטית וכמובן גם משתלם לכל סוגי הקניות. בשוק תוכלו למצוא הכל מירקות ועד לחפצי אומנות רבים(המון אריגים). לגבי הסנפלינג מפלים ניתן לברר בסוכנויות בקוסקו שהיא גם נקודת היציאה אל פיסאק והמפלים.
השוק המרכזי והמוצלח של פיסאק פועל מדי יום והוא מלא ומגוון בכל סוגי האומנות המקומית במחיר הזול ביותר מכיוון שזהו מקור עשייתם.

המטיילים שנשארים לישון בעיירה לא רבים, הקירבה לקוסקו הופכת את ההגעה למקום ליום אחד בלבד וחזרה לקוסקו בערב אך אם זאת בשנים האחרונות עם התפתחותה של העיירה ושיפור התנאים בלינה יש שינוי בגישת המטיילים.

Pachamaya
גסטהאוס שיושב על הנהר עצמו,  החדרים נקיים והמיטות נוחות כמו כן יש מטבח פתוח לקהל ומסעדה במקום.   המקום גם מהווה מרכז יהודי לכל דבר.  מקום בו ישראלים יכולים להגיע לבלות את החגים בצורה מיוחדת ומהנה.

parador de pisac
במקום חדרים משותפים נחמדים והמיקום מצוין.
כתובת: ההוסטל ממוקם בפלאזה דה ארמאס. 

עוד אופציה טובה היא גם להשכיר חדר אצל משפחה, סביר להניח שמשכירי הבתים כבר ימצאו אתכם במקום הקטן הזה.

לפיסאק ניתן וסביר להניח שתגיעו מקוסקו, מומלץ לקחת מונית שתעלה בסביבות ה-30 סול לכולם. אם אתם רוצים לחסוך ולנסוע באוטובוס אז מ av. tullumayo יוצאים מיניבוסים לפיסאק בסביבות ה-3 סול. חוץ מתחנה זאת יוצאים מיניבוסים מעוד כמה נקודות בקוסקו. חזרה לקוסקו נעשית באותה הדרך, אך הפעם לא בטוח שיהיה לכם מקום כי המיניבוסים תמיד עמוסים באנשים שעלו בתחנות לפני פיסאק.

Ulrikes cafe
בית קפה ביתי מאד שם אפשר לברר על כל מה שקורה באותו זמן בעיר.

Zapos
פיצה בר עם הפיצה הכי טעימה וזולה שאפשר למצוא בפיסאק.

כתבות

סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.
הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.