פיורה

טיפים של גולשים על פיורה

קצת על פיורה

פיורה - Piora
לעיר הזאת יש הרבה היסטוריה, פרנסיסקו פיזארו ייסד כאן את הישוב הספרדי הראשון בפרו שנקרא סן מיגל דה פיורה.
מטיילים מגיעים לפה רק במסגרת המעבר מפרו לאקוודור או ההפך, כך או כך הם לא נשארים בה יותר מכמה שעות ובורחים.
פיורה מונה כ-300 אלף תושבים ורבים מהתושבים עוסקים בחקלאות בשדות האורז הרבים מסביב לעיר.
מרכז העיר היא פלאסה דה ארמס ומולה הקתדרלה היפה והעתיקה של פיורה. הרחובות הראשיים הם grau ו- tacna.
(מטיילים שהגיעו לאזור בשנים האחרונות בשביל לעבור מפרו מדווחים על פיורה כאזור שנחשב ללא בטוח כלל למטיילים ולקחת זאת בחשבון).

החווה של גסי
חווה בבעלות ישראלים, אשר מגדלים כאן מנגו בננה, ופסיפלורה. מטיילים ישראלים אשר רוצים לבוא להתנדב או לא, יכולים לבוא לפה לכמה ימים בכיף . עקרונית זה איזור לא ממש מטויל,אבל יש מספר מקומות מדהימים באזור ולחובבי הצפרות זהו גן עדן! החווה נמצאת כשעה נסיעה מזרחה מפיורה(ליד טמבו גרנדה).
דרכי הגעה: אוטובוס מפיורה לטמבו גרנדה כל רבע שעה (בערך 4 סול).מטמבו גרנדה בתאום עם גסי שיבוא לאסוף אתכם.
ובכלל כל מטייל שצריך עזרה בצפון פרו מוזמן לפנות.בעקרון למטיילים אין כלכך מה לחפש בטמבו גרנדה הסמוכה אך מסביב
יש המון דברים יפים וזה ללא ספק יציאה ממסלול התיירים השחוק.
אי מייל: [email protected]

פיורה היא עיר עמוסה בטוקטוקים כך שקל להתנייד בה. יש גם את הוואנים שלוקחים אתכם למנקורה והם עובדים עד מאוחר(מפורט בהמשך).

מצ´קלאיו לפיורה - יש אוטובוסים כל שעה אבל לא תמיד יש מקום מיד. בחברת Linea האוטובוס שיוצא ב- 15:00. מגיע ב- 18:00 לפיורה. "אקונומיקו"  עולה בערך 14 סול.

מפיורה למנקורה - יש חברת שנקראת Eppo שיש לה אוטובוסים למנקורה גם בערב אבל ברגע שתצאו מהתחנה יקפצו עליכם נהגי וואנים שנוסעים למנקורה. בוואנים בדרך כלל נוסעים מקומיים. הוואן מגיע אחרי נסיעה די מפחידה של כמעט 3 שעות. המחיר סביבות 25 סול. מומלץ להזמין הוסטל לפני למנקורה. בעיקר אם הולכים לפופולרים.

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.