נאסקה

טיפים של גולשים על נאסקה

קצת על נאסקה

נאסקה - Nazca
עיירה קטנה במונה כ-60,000 תושבים ונמצאת באזור מדברי כ-600 מטר מעל פני הים לא רחוק מאזור החוף של פרו.
נאסקה מוכרת בזכות האטרקציה הגדולה שנמצאת בסמוך אליה בתוך המדבר והיא קווי נאסקה שהם צורות סמלים ודמויות המשורטטות על הקרקע בגדלים אדירים שנעשו עוד לפנה"ס.
הדמויות: קוף עם זנב מגולגל, נמלה ענקית,לטאה ארוכה, קונדור ענקי ושלל צורות גיאומטריות מדוייקות להפליא.
אבני המדבר באזור כהות ומעט שחורות אך השכבה הנמצאת מתחתן היא שכבה בהירה בהרבה. הצורות נוצרו כאשר איזור הצורות הוא אזור בהיר שנחשף.
עד היום לא יודעים בוודאות מי הם יוצרי הצורות, ישנם כמה סברות בנושא. כל המידע שתרצו לדעת על הקוים תוכלו למצוא בנאסקה.
את הקוים בשל גודלם הענקי תוכלו לראות רק מלמעלה ולכן לוקחים סיור במטוס זעיר הטס כחצי שעה מעל הקוים שעולה בסביבות ה-80-100 דולר תלוי בכושר ההתמקחות ואם אתם מעל 2 או 3 אנשים אל תהססו להתמקח. המצב השתנה לאחרונה מאחר ונסגרו 6 חברות והתחרות קטנה והמחיר עלה.
כשתגיעו לנאסקה מיד יקפצו עליכם כל הנודניקים שירצו שתבאו ללון אצלם או לצאת לסיור שלהם ופשוט יריבו עליכם, אל תשתכנעו אלא קודם תקחו חדר ורק אחר כך בראש צלול תסגרו סיור. ריכוז של כמה חברות תוכלו למצוא ליד פלאזה בולוגנסי (Plaza Bolognesi) או פלאזה דה ארמאס (Plaza de Armas).
מטיילים רבים לא מרוצים מטיב השירותים שהחברות נותנות ולא תמיד מקבלים את מה שהבטיחו להם, לכן מומלץ מאד לסכם עם סוכנות טיולים בדיוק על מה אתם משלמים ואף להחתים אותם ולצאת עם מסמך רשום, כך אולי תוכלו לצמצם את הבעיות.
בנוסף לקווי נאסקה יש גם את בית הקברות צ´אוצ´ילהCementerio de Chauchilla שנמצא כחצי שעה נסיעה דרומית לעיר, בית הקברות הזה כולל המוני קברים מתקופת האינקה, בקברים הפתוחים שתוכלו להציץ בהם ניתן לראות את שרידי בני המקום, יש קרוב ל10 קברים כאלו ובחלק מהם יש אפילו שלדי ילדים, דבר מזעזע לכל הדעות.
הכניסה עולה כ-6 סול, וההגעה לבית הקברות נעשית במונית(30 סול), או שיטה יותר טובה היא פשוט לכלול את בית הקברות באותו דיל שאתם לוקחים לקווי נאסקה.

נאסקה הפכה פופולרית בזכות קווי נאסקה והתיירות בעיר היא חשובה מאד לתושבים. רמתם של המלונות סבירה ביותר אך המחירים בהתאם. אל תמהרו לשלם על סיור מהסיבה שסביר להניח שהמלון שלכם מוציא סיורים או עובד עם סוכנות כלשהי. 

Hospedaje Brabant
מקום טוב עם מחירים זולים , יש כאן המון סוגי מחירים לפי החדרים המשותפים או הפרטים. יש מרפסת גג טובה עם ערסלים, במקום יש גם סוכנות נסיעות
כתובת:calle juan matta 878
טלפון: 5156524127
Book now at Hospedaje Brabant

Alegria youth hostel
מלון טוב עם כמה רמות חדרים, המלון נחשב לפופולרי בקרב מטיילים והסיורים היוצאים משם נחשבים מהטובים בנאסקה אך המחירים מעט יקרים(לסיורים).
כתובת: lima 168 
טלפון:   522444 56 51

טוב אז הגעתם, טסתם, צילמתם והבנתם ואין עוד דברים מענינים בנאסקה. אז לוקחים אוטובוס מהיציאה מהעיר בכביש פאנאמריקה ישנם תחנות של מספר חברות היוצאות למספר יעדים. אנחנו היינו ממליצים ללכת על האוטובוסים הטובים ביותר מהסיבה שהנסיעות קשות ומעייפות. חברת Cruz del Sur היא חברה מומלצת למרות ישנם עוד מספר חברות עם אוטובוסים טובים.
יעדים:
לימה - 7 שעות.
איקה - 2 וחצי.
אריקיפה - 9 שעות.
קוסקו - 22 שעות(קחו בחשבון שנסיעה זו דרך כביש 26 קשה ולעיתים מתארכת).
טאקנה(גבול עם צ´ילה) - 14-15 שעות.

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.