פארק מאנו

טיפים של גולשים על פארק מאנו

קצת על פארק מאנו

פארק מאנו Manu  שנמצא צפונית לקוסקו באזור דרום מערב פרו לא הרחק מהגבול של פרו עם ברזיל הוא יער גשם מדהים שכמעט ולא נהרס עקב נזקי הסביבה ובני האדם, מיקומו והנגישות הקשה אליו הם הסיבות לכך שהמקום נשתמר פלאים.
המקום הוכרז כשמורה ביוספרית משנת 1973 ולא סתם ,בפארק קיימים שלל בעלי חיים ושפע של זני חיות נדירות ומדהימות , אין כמעט שום שמורה בעולם עם מגוון כזה עצום של בעלי חיים שלא רואים בכל ג’ונגל טיפוסי אליו יוצאים,
 בין מגוון החיות תמצאו בשמורה: Giant Otters (קיימן שחור -מעין לוטרה גדולה),  ocelots (חתול מנומר), jaguars  (יגואר), 13 סוגי קופים, מעל ל-800 זני ציפורים, צבים רבים, זוחלים מסוג מגוונים, חרקים, פרפרים צמחייה טרופית הכוללת אלפי סוגי צמחים ועצים.
מטיילים שהיו בפארק מאד ממליצים על המקום, ומספרים שמדובר בחוויה בלתי נשכחת!

הדרך הפופולרית והזולה ביותר היא לקחת סיור של 8 ימים, שכולל נסיעה מקוסקו דרך Paucartambo אל Atalaya או Shintuya הדרך קופצנית ומעצבנת אך סביר להניח שתזכו לעצור בכמה מקומות נחמדים לראות ציפורים וכדומה ,  אחרי זה תצטרכו לעבור הפלגה בסירה בנהר Madre De Dios , מה שמשאיר רק ארבעה ימי סיור וטיולים בפארק ואחר כך שוב יומיים חזרה באותה הדרך.
הלינה מתבצעת באוהלים ובלודג’ים, הציוד של החברות בד"כ מצוין ומאובזר ממש.
בגלל הקושי להגיע והעובדה שרק מספר חברות מורשות כניסה לפארק המחירים גבוהים ונעים בסביבות ה-500 עד 600 דולר לישראלים ו800 דולר לאירופאים ואמריקאים שבשבילם זוהי אטרקציה הרבה יותר פופלרית מאשר למטיילים הישראלים המעטים ש"משקיעים"  בשביל לצאת לאזור.
אם כבר הזכרנו אמריקאים וכסף אז תוכלו להוסיף "קצת"(משתנה) וגם לטוס כיוון אחד או שניים ואז לחסוך יומיים או ארבעה.

את הסיור הזה יכולות להוציא מספר מצומצם חברות מורשות שפעולות בפיקוח ולהם אישורי הכניסה למקומות של מורשים בלבד בפארק, לכן הזהרו מ"חאפרים" שגובים סכום נמוך טיפה מהסוכנויות המורשות אך אין להם אישורי כניסה והם יספרו לכם סיפורים כשתגיעו לשם.כמו כן ניתן להתמקח עם החברות המורשות ולנסות להתגנב בדקה ה90 לסיור במחיר טוב יותר.
כמו כן הכינו את עצמכם לשהות בג’ונגל והצטיידו בדוחה יתושים.

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.