אגם טיטיקאקה

טיפים של גולשים על אגם טיטיקאקה

קצת על אגם טיטיקאקה

אגם טיטיקאקה Lago Titicaca הוא אגם מקסים ומיוחד מסוגו. האגם הנמצא בגובה 3810 מטר מעל פני הים הוא האגם הגבוה בעולם שאפשר לשוט בו. האגם נמצא על גבול בוליביה פרו ומתחלק בין הארצות. שטחו של האגם הגדול הזה הוא כ 8,300 קמ"ר. האגם נחשב לחשוב מאד בעיני המקומיים ומשומרת בו תרבות ומסורת של מאות שנים. בצד הפרואני לא רחוק מהעיירה פונו השוכנת לרגלי האגם תמצאו את "האיים הצפים" מגורם של שבט האורוס. בצד הבוליבאני שוכנת העיירת קופה קבנה. תנאי מזג האויר ביום נוחים אך בלילה נעשה קר עד מאד.
האיים הצפים Uros / Islas Flotantes האיים הם תופעה מדהימה או שפשוט אפשר לקרוא זה יצירת אומנות! אלו איים שצפים על המים באגם הטיטיקאקה מעשה ידי אדם, תושבי המקום בני האורו שגורשו מאדמותיהם על האיים הרגילים באגם הטיטיקאקה לפני מעל ל500 שנה! החליטו ליצור איים מלאכותיים שבנויים מצמח הטוטורה Totora שגדל באגם עצמו. כיום האיים עדין קיימים ותושבי המקום שאינם כבר בני האורו באופן מלא(בני תערובת) משמרים את המסורת העתיקה של לנהל אורך חיים מלא על האיים לבנות ולחדש אותם כל חצי שנה, מפני שהשכבה התחתונה של האי נרקבת אז מוסיפים שכבה חדשה מלמעלה כל חצי שנה. על האיים התושבים מנהלים אורך חיים מלא ואפילו קיים בית ספר. הסיור שתקחו בפונו יתחיל באיים הצפים שם תעצרו ותעלו לאיים, רק אז תבינו ותרגישו מה זה האיים הצפים, הקרקע שמעט שוקעת בכל צעד שתלכו, יהיו זהירים לא ליפול, המים ממש ממש קרים. באי עצמו מחכה לכם מקבץ של בקתות העשויות מצמח הטוטורה, נשות האי יפרסו מולכם את מיטב עבודות האומנות שעשו, במיוחד מצמח הטוטורה. אם יתמזל מזלכם תזכו לבקר באחת הבקתות ולהתארח מעט אצל המשפחה. אם אתם רוצים אפשר גם(בתשלום סמלי) לקחת שייט באחת מהסירות המיוחדות של בני האורו, אל האי הצף השכן.

לינה באיים הצפים:
למעונינים ללון באי צף אצל משפחה שמשכירה חדרים בבקתות בבנייה מסורתית. רוב התיירים (גם הישראלים) לא יודעים שאפשר לבלות לילה על האיים הצפים וזה אף יותר זול מלינה בפונו (15 סול) והרבה יותר חווייתי! כל מה שצריך לעשות זה לומר לסוכנות נסיעות שדרכה לוקחים את הסיור לאיים הצפים היא שרוצים להישאר לילה על האי שנקרא Qanan Pacha ושהם ידאגו לאיסוף ביום למחרת (הדבר לא בעייתי כיוון שכל יום יש להם כמה סיורים...).
להזמנת מקום פנו ל:
Luis Carbajal Ayvar
טלפון: 951-835264
 
Cesar Carbajal Ayvar
טלפון:950-951489
אי מייל: [email protected]

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.