איקה

טיפים של גולשים על איקה

קצת על איקה

איקה - Ica
איקה היא עיירה חביבה שנבנתה על נווה מדבר. אי שם בין קילמוטרים של דיונות חול ענקיות מהגדולות בעולם בנוייה העיירה הקטנה מסביב לאגם המוקף דקלים וצמחיה ירוקה. איקה מונה כ- 140,000 תושבים, מזג האויר כאן חם ,נעים וכל היום תוכלו להשתזף בשמש, מהסיבה שאיקה נמצאת בגובה 400 מטר מעל פני הים ובכך לא נחשפת לעננים נמוכים(ערפל) המסתירים את השמש , תופעה שמאד שכיחה באזור קו החוף של פרו.
כאשר מדברים על איקה, מרבית התיירים מתכוונים לאזור וואקאצ'ינה (Huacachina), שנמצא שני ק"מ ותשע מאות מטרים מהכביש המרכזי של איקה. איקה כאמור,  היא עיירת חוף פרואנית טיפוסית, על כל מאפייניה, ובצמוד לה, וואקאצ'ינה, מעין נווה מדבר קטנטן, ברדיוס של כחמש מאות מטרים, בנוי על גדות לגונה קטנה, דקלים וצמחיה, מלא בהוסטלים חביבים, מפנקים ורגועים, מרביתם מאובזרים היטב ובעלי בריכות פרטיות.

האטרקציה הגדולה כאן היא הסנדבורד (sand board) - כמעט כל מלון בו תתאכסנו מארגן נסיעה ברכב שטח(מעין באגי חולות) איתו תגיעו אל הדיונות הגדולות ביותר שראיתם מעודכם, שם תעשו סקי חולות מדליק במחיר מצחיק.
חשוב מאד לציין שהנהגים מטורפים אך רובם מיומנים, חלקם לא ממש מומלצים לבעלי לב חלש... ובנוסף לזאת יש את גור הסיכון, החול נראה נעים ורך ומטעה מאד! מטיילים רבים שלא מנוסים מגיעים וגולשים ולעיתים זה נגמר רע, שבירת ידיים או רגלים ובמקרה קיצוני גם מוות. ראו הוזהרתם! כמו כן אל תשכחו לעשות ביטוח וגם לראות שהוא מכסה. בנוסף אם נראה לכם שהנהגים משתוללים אל תתביישו ותרגיעו אותם מיד.

כלכלת המקום נשענת על תיירות ומסחר מקומי, ישנם גידולי חקלאות באזורים הסמוכים. בנוסף יש כאן ייצור ענף של משקאות אלכוהולייםמה שמוביל לאטרקציה השניה באזור שהיא תעשיית המשקאות החריפים שבה תוכלו לבקר ולראות כיצד מכינים יין, ברנדי ופיסקו. אם תגיעו לעיר בתחילת חודש מרץ תוכלו להשתתף בפסטיבל היין של איקה, חגיגה הנמשכת כמעט שבועיים.

אורח חיים: שלווה, רוגע, אנשים מקסימים, מקום נחמד ביותר להעביר כמה ימי שמש ומנוחה לקראת מסעות ארוכים.
בעלי חיים: המקסימום שתראו פה זה כלבים מתוקים וחתולים.
מזג אויר: חם מאד ויבש ביום, שמיים כחולים ושמש תמידית, בלילה טמפרטורה מדברית, קרירה ויבשה.
קידומת: 056

כמו שכבר ציינו איקה מלאה במלונות מפנקים הכוללים בריכה ואחלה חדרים. המחירים זולים אלא אם כן נפלתם על פסטיבל היין במרץ. זה הזמן לנוח ולהתפנק מבריכות השחייה, הערסלים ושאר הדברים שההוסטלים מציעים. לפניכם ההמלצות למרות שמאד קל פה לחפש מקום לינה, כולם צמודים במרחק של מספר מטרים אחד מהשני:

Sand and Lake Hostel
הוסטל עם מחירים סבירים שגם כוללים ארוחת בוקר. מנהלת את המקום אליסה שמאד נחמדה ונותנת מחירים טובים לישראלים , בהוסטל יש גם מסעדה. המקום הומלץ בחום על ידי מטיילים.
כתובת: avenida perotti, huacachina
טלפון: 056-232048

קאסה דה ארנה - Casa de arena 
פוסדה מגניבה עם בריכה וערסלים, המקום פופולרי על המטיילים הישראלים אך הדעות על היחס כאן חלוקות. יש גם קאסה דה ארנה 2 שצמוד למקום, אותם בעלים.
כתובת: av. perottibalneario de huacachina
טלפון:215274 (056)

Aliza Tours
מריה היא הבעלים של המלון סנד אנד לייק והיא פתחה גם סוכנות ומוציאה גלישת חולות במחיר הוגן עם שירות מצוין. הומלצה בחום על ידי מטיילים. הסוכנות נמצאת בסמוך למלון.
ווטסאפ: 51-920-517-517+ | נייד: 511232048+

Desert Travel
סוכנות נסיעות שהומלצה בחום על ידי מטיילים. הסוכן הוא כאן בריאן והסוכנות טובה ושווה בדיקה, במקום יש אינטרנט מהיר מאוד ומחירים מצויינים לישראלים גם לאוטובוסים ללימה וגם לפיסקו.
כתובת: Calle Lima Nº 171
טלפון: 056-227215

בהגעתכם לאיקה קחו מונית אל אזור הנקרא הוקצ´ינה Huacachina שם תתמקמו. כמעט כל חברות האוטובוסים ממוקמות ביציאה מהעיירה אל מספר יעדים:
לימה - 4 וחצי שעות. 
פיסקו - שעה וחצי. 
נאסקה - 3 שעות. 
אריקפה - 14 שעות. 

חברה מומלצת היא חברת cruz del sur. אם אתם חבורה גדולה ישנה אופציה לקחת מונית משותפת ללימה בקצת יותר כסף אבל לחסוך כשעה וחצי של נסיעה.

כתבות

סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.
הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.