צ´יקלאיו

טיפים של גולשים על צ´יקלאיו

קצת על צ´יקלאיו

צ´יקלאיו - Chiclayo
עיר חוף גדולה המונה קרוב לחצי מיליון תושבים, העיר בירת מחוז lambayeque נחשבת למפותחת ודי מתקדמת יחסית לפרו. אך מה לעשות העיר ממש משעממת ואין בה כל עניין לתיירים שמחפשים אטרקציות או מקום טוב להתמקמם בו. חובבי הארכיאולוגיה אולי ימצאו עניין בסיורים היוצאים אל האזור שמסביב לצ´יקלאיו: סיפאן sipan וטוקומה tucume הם האתרים הבולטים באזור. בסיפאן יש קברים ועתיקות, ובטוקומה עתיקות ומוזיאון. בצ´יקלאיו עצמה תוכלו לבקר בשוק mercado modelo זהו שוק פרואני טיפוסי אך מעט מוזר. כמו כן אפשר לעצור פה כדי לחתוך את הנסיעה(ולעשות סידורים) אם אתם ממשיכים צפונה לכיוון מנקורה / אקוודור או דרומה לכיוון לימה ומרכז פרו.

רוב מקומות הלינה בעיר קרובים לפלאזה דה ארמאס, לכן מומלץ להגיע לשם כדי לחפש מקום טוב.
חוץ מזה סביר להניח שלא תשארו לשהות פה תקופה לכן חדר ללילה לא צריך להוות בעיה.

Hostal HM3
כתובת: calle 7 de enero 320
טלפון: 233495
נמצא כ-2 בלוקים מהפלאזה.

לאמבאיקה Lambayeque
זוהי עיירה קטנטנה שנמצאת כ-10 ק"מ צפון מערב לצ’קלאיו, מטרת הביקור המרכזית כאן היא המוזאונים המענינים.
הראשון הוא Bruning museum ובו חפצי אומנות והמוזיאון השני הוא Museo Tumbas Reales שנמצא ברשימת עשרת המוזאונים הטובים בעולם, בהחלט שווה ביקור.

סוכויות טיולים מומלצות:

Moche Tours
כתובת: calle 7 de enero 638
טלפון:   224637 074
           9973203

Sipan Tours
כתובת: calle 7 de enero 772
טלפון:  9975599  005174  

מטרוחיו לצ´קלאיו, בחברת linea יש אוטובוסים כל שעה. אוטובוס שיוצא ב 09:00. מגיע ב- 13:00 לצ´קלאיו. "אקונומיקו" עולה בערך 14 סול. אין רמות טובות יותר אבל האוטובוס סביר.

מצ´קלאיו לפיורה - יש אוטובוסים כל שעה אבל לא תמיד יש מקום מיד. בחברת Linea האוטובוס שיוצא ב- 15:00. מגיע ב- 18:00 לפיורה. "אקונומיקו"  עולה בערך 14 סול.

יש סופר גדול קרוב לטרמינל של Linea שאפשר לאכול בו ארוחת צהריים. בטרמינל יש גם אינטרנט אלחוטי טוב.

כתבות

הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.
סיפור חטיפה באריקיפה אחרי רבע שעה של נסיעה ברחובות ארקיפה ושיחת חולין קצרה עם הנהג כדי לתרגל עוד קצת את הספרדית, לפתע, הנהג פנה פניה חדה שמאלה לסמטה צדדית, אורטל הסבה את תשומת ליבי שירה, נראה לי שאנחנו לא בכיוון. הרבה לפני שהספקתי להביט סביבי, רכב מתנגש בנו מאחור. 3 גברים רצים לעבר המונית ומתנפלים עליה.