פרגוואי

טיפים של גולשים על פרגוואי

קצת על פרגוואי

פראגוואי - Paraguay הגובלת עם ברזיל ארגנטינה ובוליביה היא אחת המדינות הפחות מתויירות על ידי מטיילים ישראלים ובכלל תיירים.
בעברה המדינה היתה שרויה במצב של שלטון דיקטטורי כבד ואכזרי, ובנוסף היוותה מדינת מקלט לפושעים נאציים.
כיום המצב לא כמו שהיה בעבר אך היא עדין נחשבת למדינה לא קלה בכלל בדרום אמריקה, מבחינת סכנה צריך לפקוח עיניים בערך כמו בברזיל. הבעיה מתחילה מהשחיתות שקיימת במדינה שהובילה למצב שהמשטרה(גם מושחתת מאד) ולא ממש נענית לעזרת הציבור בשילוב עם הרבה נשק שאזרחים מחזיקים.
עיר הבירה היא אסונסיון והיא מונה כ- 1.25 מיליון תושבים מתוך כ- 5.6 מיליון תושבי המדינה.
אסונסיון היא עיר גדולה(למרות שאין הרבה בינייני ענק) ודי מסוכנת, אך המראה שלה מעט מטעה ונדמה שהמקום יותר רגוע ושליו.
מסלולם של רוב המטיילים הישראלים הנכנסים לפראגוואי מסתכם בכניסה דרך משולש הגבול עם ברזיל וארגנטינה אל העיר סיודד דל אסטה, לרוב רק בשביל "שוק הגנבים" שהוא שוק של מוצרי אלקטרוניקה זולים(וכנראה גם גנובים או מוברחים) ועוד שלל דברים.
סיודד דל אסטה גם היא מסוכנת לא פחות מהבירה אסונסיון, ויש לזכור שקיים בעיר ריבוי של מוסלמים כך שזה לא המקום להתגאות בישראליות שלכם.
חוץ מכל הסכנות הטמונות פה, פראגוואי ארץ קטנטנה ביחס ליחס לשכנותיה(רק כ- 406 אלף קמ"ר) וחלקים נרחבים שלה באזור הצ´אקו הם צחיחים ושוממים.
המלצה למטיילים היא לפסוח על ארץ זאת, יותר מדי סכנות לצד מעט הנאות.

המטבע בפראגוואי הוא הגואראני guarani. דולר אחד כיום(מעודכן יולי 2016) שווה כ-5,600 גואראני. בפראגוואי מומלץ להשתמש גם בטרוול צ´קס(המחאות נוסעים) וגם בכרטיס אשראי מהסיבה שבמקומות קטנים ונידחים לפעמים תמצאו רק את אחת מהאופציות, בייחוד בכרטיסי אשראי שמחוץ לאסונסיון כמעט ואין כספומטים. השיטה הכי טובה היא ללעומת זאת בנק שלוקח עמלות גבוהות הוא . ישנם גם משרדי חלפנות casa de cambio שיחליפו בשער פחות טוב(לא תמיד) מהבנקים אך התהליך יהיה קצר וקל בהרבה. רק בידקו שאתם לא מקבלים שטרות מזוייפים. ועוד המלצה היא להיפטר מהכסף(להחליף או לבזבז) לפני שיוצאים מהמדינה כי לא תמצאו שום מקום שימיר לכם את הכסף חזרה חוץ מבפראגוואי.

מזג אוויר בפרגוואי


קצת בכלליות:
בפראגוואי בניגוד לרוב מדינות דרום אמריקה אין עונה יבשה ועונה גשומה, כמות המשקעים מתחלקת כמעט שווה בשווה לאורך כל השנה עם דגש(גשם חזק) על תחילת השנה וחלש יותר בחודשים יותר בחודשים אפריל-יוני.
המדינה נחשבת לחמה מאד בקיץ שנמשך מאוקטובר עד מרץ. שיא הקיץ הוא בדצמבר/ינואר אז הטמפרטורות מגיעות ל36c ואפילו יותר באזור הצ´אקו.
החורף כאן יותר מזכיר סתיו קריר שמתחיל ממרץ ועד אוגוסט כאשר חודשי השיא הם יוני ויולי.
לדעת המטיילים חודשי החורף נחשבים לזמן טוב לביקור מבחינת מזג האויר.
כמו כן ניתן לחלק את המדינה ל2 חלקים:
הראשון הוא החלק הדרומי מזרחי של פראגוואי, זהו אזור רם, טרופי ורווי במים, שם גם מתרכזת רוב האוכלוסייה.
החלק השני נקרא הצ´אקו gran chaco, זהו אזור מישורי עצום וצחיח עם מרחבים אדירים שם שוריים תנאי מזג אויר קשים מאד, חם כאן מאד והגשמים לא סדירים ולכן הוא מיושב הרבה פחות וידוע כאזור גידול בקר.

מזג אוויר באנקארנאסיון מזג אוויר באסונסיון מזג אוויר בסיודאד דל אסטה

ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לפרגוואי, רק צריך להציג דרכון בר תוקף(לפחות חצי שנה). תקבלו חתימה בדרכון ל-30 ,60 או 90 יום תלוי בכם ובפקיד שיקבל את פניכם. בכניסה וביציאה ודאו שמחתימים לכם את הדרכון כמו שצריך אחרת תחטפו קנס של כמעט 50 דולר ביציאה.

שגרירות פרגוואי בישראל
כתובת: רח´ כרמל 1 מבשרת ציון ירושלים
טלפון: 5334830 -02
פקס: 5333878 -02

שגרירות ישראל בפרגוואי(אסונסיון)
מדינה זו מטופלת על ידי נציגות בואנוס איירס. פתוחה משני עד חמישי, 9 בבוקר עד 4 אחר צהריים.
כתובת:yegros 437 c/25 de mayo, edificio san rafael, piso 8 אסונסיון
טלפון: 595-21-495097 595-21-496043/4
פקס: 595-21-496355