צ´יצ´ן איצה

טיפים של גולשים על צ´יצ´ן איצה

קצת על צ´יצ´ן איצה

צ’יצ’ן איצה Chichén Itzá
אתר העתיקות המפורסם ביותר בחצי האי יוקטאן ואחד היפים במקסיקו היה בעבר עיר שנבנתה על ידי בני המאיה והיתה למרכז פעילות ותרבות חשוב מאד בצפון מקסיקו.
באתר מבנים רבים הבנויות בסגנונות ארכיאולוגים שונים, הבולטת והיפה מכולם היא el castillo המכונה גם פירמידת קוקולקאן והיא המבנה היחיד באתר עליו ניתן לטפס.
ארכיאולוגים סבורים שהפירמידה נבנתה בשנת 800 לספירה והיא עצמה לוח השנה של המאיה. כמו כן הסברה היא שהעיר נחרבה לאחר פלישה אלימה ולא ננטשה.
בנוסף לפירמידה יש באתר מבנים ששימשו כחדרים, מקדשים, במות להקרבת קורבנות, מנהרות, מגרשים למשחקי כדור עתיקים ועוד המון חפצי ארכיאולוגיה מעניינים.
האתר נחשב לתיירותי ומושך תיירים רבים שבאים לבקר בחצי האי יוקטאן. ב-2007 הפירמידה כאן נבחרה לאחד משבעת פלאי עולם.
לסיכום כדאי להגיע לכאן אם אתם באזור, גם אם אתם לא חובבי ארכיאולוגיה, מדובר עדין במקום מעניין מאד שמלמד הרבה על תרבות המאיה.
הכניסה עולה בסביבות ה-10 דולר.
ניתן להגיע לאתר דרך טיולים מאורגנים של יום מלא שניתן למצוא באיסלה מוחרס או בקנקון, אם לא אז אפשר גם ברכב שכור מקנקון.
בכניסה לאתר יש כ-8 דולר הנחה לכרטיס סטודנט מקסיקני, אבל עם קצת כוח שכנוע גם לבינלאומי.
באתר עצמו ניתן לשכור מדריך שיתלווה אליך למהלך הביקור. המחיר תלוי בכמה שעות ההדרכה, ואם המדריך דובר או לא אנגלית.
ניתן להגיע גם עצמאית עם אוטובוס שיוצא כל בוקר מקנקון.

כתבות

צבי ים - התנדבות בקוסומל, מקסיקו אחרי שגם אני רדפתי ברחבי מרכז אמריקה במטרה לראות צבי ים, נדהמתי לגלות שבקוסומל לא רק שיש המונים אלא גם שזה בחינם. אחרי בירור קצר, הסתבר שכל הצד המזרחי של האי הוא שמורה מוגנת, מפני שכל שנה יולי-ספטמבר
מקסיקו! היא חזרה ממספר חודשי עבודה במקסיקו סיטי ומשם התחילה טיול מדהים במקסיקו, ממקסיקו סיטי דרך אקפולקו והחוף הפאסיפי ועד לצד השני של מקסיקו שם מצאה את היעד האהוב עליה במדינה הלוא הוא אזור החופים הקאריביים.