וולקן פקאיה

טיפים של גולשים על וולקן פקאיה

קצת על וולקן פקאיה

וולקאן פקאיה  Volcan Pacaya
הר געש פעיל שנמצא באיזור אנטיגואה. הטיול לכאן היא חוויה מדהימה ומגיעים למדרונות ההר ממש קרוב לאזור עם הלבה.
יוצאים אך ורק עם טיולים מאורגנים שסוגרים בסוכנויות באנטיגואה, מסביב להר יש הרבה כפרים עניים והיו מקרים רבים של שוד ואפילו יותר מכך בסביבות ההר, אפילו של קבוצות מאורגנות ככה שעדיף לשים עוד כמה דולרים על קבוצה גדולה של חברה גדולה.
יוצאים עם שאטל (שאוסף עוד המון אנשים בדרך) אל הר הגעש מגיעים בסביבות  17:00 , ילדים קטנים ימכרו לכם מקל בכניסה כדי שתוכלו ל"שחק" עם הלבה. 
עולים עם הקבוצה ומדריך עלייה די תלולה שעוברת בתוך הרבה צמחייה ירוקה. כשמגיעים לפסגת ההר הזה רואים מצד שמאל עוד פסגה גבוהה, תלולה ומעשנת ,מתחתיה עוד פסגה שחורה ממש גם היא מכוסה בפסי לבה כתומים שזורמים לאיטם  במורד ההר.
הנוף מסביב קסום ולרוב יש שקיעות כתומות ומרהיבות שמשלימות את הצבעים של הלבה.
בהמשך הירוק מסביב הופך שחור עם המון אבני בזלת חדות חלקם בצורת נוזל שנשפך והתקשה, הקרקע מתחממת מתחת לרגליים ורואים סלעים אדומים בחריצים שבין הסלעים השחורים שעליהם הולכים.
החזרה לאנטיגואה מתבצעת בסביבות 22:00.  יש לכאן גם סיורי לילה, בררו בסוכנויות הטיולים, באופן כללי רובן מציעות אותו דבר. לא לשכוח לקחת איתכם פנס!!!
מי שמטייל באיזור בחודשים יוני - אוגוסט שיקח בחשבון שבהר יורד כמעט מידי יום אחה"צ גשם רציני ביותר אז להכין מבעוד מועד מעיל גשם, מכנסיים נוחות ואולי אפילו מטריה. חשוב ולא מצחיק- נעליים סגורות עם סוליה עבה- הירידה מחליקה ובוצית וכדאי נעליים טובות, בטח שלא קרוקס שפשוט יימסו באדמת הבזלת החמה. שווה להביא גם בגדים להחלפה כדי לא למות מקור אחרי שיורדים מההר רטובים.
בחורף (יוני - אוגוסט) ישנם שני סיורים- בוקר ואחר הצהריים-ערב, לכל אחד יתרונות וחסרונות. בבוקר רואים פחות טוב את הלאבה בגלל השמש שבחוץ, אבל יש מזג אוויר נוח יותר (לא יורד גשם). אחה"צ - ערב רואים את הלאבה מצויין כי אין שמש וגם מחשיך אבל יש סיכוי גדול מאוד לגשם. מצד שני כשיורד גשם את הוא מקרר את הבזלת ונראה כאילו ההר מעשן וזה מרשים מאוד.
 
צריך לזכור שבנוסף לתשלום לסוכנות צריך להוסיף 40 קצאל בכניסה להר עצמו (אין הנחות לכרטיסי סטודנט). שווה לשכור מקל הליכה ב-2 קצאל. בעבר היו מטיילים קונים מבעוד מועד שיפודים ומרשמלו ומצלמים את התמונה המעולה עם מרשמלו מטוגן מעל לאבה אך  מאז שנת 2009 וולקן פקאיה פחות פעיל מאשר בעבר, הטורים עדין יוצאים אך את המרשמלו לא בטוח תצליחו לצלות...

Barco Expeditions
סוכנות מומלצת שנמצאת באבנידה השביעית בין הרחוב השני והשלישי, סוכנות מאד משפחתית שמנוהלת ע"י האישה כאשר בעלה הוא נהג האוטובוס, המאבטח, המדריך ועוד כל מיני דברים. הסיור עולה דרכם 50 קצאל, ניתן למצוא ב-10 קצאל סיורים זולים יותר (1.5 דולר) אבל הם היחידים שמביאים אבטחה רצינית בדרך ולפסגה וגם לא ממהרים לרדת מההר ברגע שהגעתם כי יש להם עוד קבוצות על הראש.