טיקאל

טיפים של גולשים על טיקאל

קצת על טיקאל

טיקאל  Tikal
אחת התמונות הידועות שמסמלות את גואטמלה ואת מרכז אמריקה הן הפירמידות הגבוהות המתנשאות מעל לצמרת הג’ונגל היפהפה בו נמצאת עיר המאיה העתיקה טיקאל.
מתחילים את הסיור בנסיעת לילה(שעה 2:59) עם טרנזיט מפלורס עד לאתר העתיקות, מהכניסה הולכים בחושך עם שאר הקבוצה כדי להגיע מהר לתפוס את הזריחה.
עולים במעלה מדרגות תלולות לראש הפירמידה כאשר מגיעים ומתיישבים בדיוק הזריחה מתחילה(הכל מתוכנן...) והג’ונגל כולו נפרש לרגליכם וממש מתעורר כאשר שומעים ציוצי ציפורים, שאגות קופים, קרקוריי הצפרדעים והשקט של הבוקר, אט אט יחשף לפניכם אתר העתיקות היפהפה, מחזה מדהים!
ממשיכים (כבר באור) בין העצים ובין היער ובדרך רואים קופי-עכביש שקופצים בין העצים, ציפורים יפות ובייחוד הטוקונים הצבעוניים שנחים על הענפים בתצפית נוחה.
מטפסים על מספר פירמידות שנשתמרו באופן מרשים ובאמת אפשר להתחיל לדמיין איך נראה המקום בתקופות "תור הזהב" של המאיה.
טיקאל בשפת המאיה המקומית זוהי  "עיר הקולות" שכן גם הקולות של החיות נשמעות מעל עבר וגם בשל המבנים המיוחדים שנבנו בצורה אדריכלית מתוחכמת ומעניינת, האגדה מספרת שניתן לשמוע קולות מיסתוריים של אנשים שלא באמת שם, תוכלו להתוודע לטריק מדהים שהמדריך בוודאי יראה לכם - כשעומדים בין שתי פירמידות בכיכר המרכזית של העיר הקדומה הזאת מול אחד המקדשים הגבוהים(שבנוי בצורת פירמידה) ומוחאים כפיים אז חוזר הד של מחיאת הכף מלווה בצליל הציוץ של ציפורי הקצאל...
מלבד זה האתר בנוי במיסתוריות ומגלים המון סודות ארכיטקטיים מיסטיים ומתמטיים, כמ העובדה שביום אחד בשנה - היום המיוחד למאיה אפשר לראות באחד המקדשים כהשמש חוזדרת בין אבני הבניין צורה של נחש שזז ומתפתל או פנים של אדם שיוצרות צל. גם מבחינה אסטרונומית - מכל מקדש ביום מסוים בכל עונה רואים את הזריחה.
בכלליות האתר מאד מרשים ומעניין וגם ההדרכה בד"כ מקצועית וטובה ולאחר ביקור כאן תרגישו צורך ללמוד עוד על התרבות הזאת. ללא ספק אחד מאתרי העתיקות המדהימים בעולם!

ניתן לישון במלונות הסמוכים לאתר אך אלו מתאימים לתיירים וגם עמוסים בעונות עד אפס מקומות, מה גם שהמחירים מתאימים יותר לזוגות בירח דבש מאשר לתרמילאים. חלק מהתרמילאים מעדיפים לישון בעיר הסמוכה פלורס, משם מארגנים סיורים מסודרים לכאן הכוללים הסעות והדרכה. אך חלק מהמלונות בטיקאל סידרו גם חדרים פשוטים וקמפינג במחירים סבירים.

Hotel Jaguar Inn
מלון טוב אשר נמצא בפלורס אבל יש להם גם בקתות בטיקל עצמה. הבקתה כוללת חדר אמבטיה פרטי עם מים חמים ומאוורר.  מסעדה ממוזגת. למלון יש שטח רחב בו ניתן גם ללון בקמפינג ולהשתמש בשירותים ומקלחת של המלון. אינטרנט אלחוטי חינם לאורחים. ניתן לצאת דרכם לסיורים בטיקאל, טרקים, כרטיסי אוטובוס ועוד. המלון ממוקם בפארק יש להגיע מפלורס עם מיקרו.
טלפון: 502-79260002 | 502-77833647

jungle lodge
מלון בקתות גדול ויפה שנמצא לא רחוק מהאתר, יש כאן בריכה ועוד פינוקים. מתאים לזוגות או למתפנקים. המחיר בערך 35 דולר לחדר זוגי.
המקום ידוע גם בשם : פוסדה דה לה סלבה.

רוב המטיילים מגיעים לפלורס, לנים בה וממנה יוצאים אל טיקאל.
ניתן גם לישון באל רמאטה שקרובה יותר לאתר העתיקות.