ריו דולסה

טיפים של גולשים על ריו דולסה

קצת על ריו דולסה

ריו דולסה Rio Dulce
עיירה שיושבת ליד הנקודה שבה הנהר ריו דולסה מתחבר ללאגו דה איזבל שהוא האגם הגדול ביותר בגואטמלה.
מטיילים בד"כ מגיעים לריו דולסה כדי לקחת ממנה סירה על ריו דולסה(הנהר המתוק - בשל המים המתוקים שבו) שמגיעה בסוף לקצה הנהר שם נמצאת ליבינגסטון - עיר נמל לחוף הים הקאריבי.
הסירות יעצרו לכם בכמה תחנות בדרך: אגם איזבל, מבצר סן פליפה דה לארה San Felipe de Lara שנבנה ב-1652 כדי לעצור שודדי ים ואי מלא בצמחייה גבוה בתוך המים שם מוצאות להן הציפורים הרבות שבאזור את ביתן, דורש תמונה...

פינקה טטין Finca Tatin
חווה/הוסטל שנמצאת על גדות ריו טטין שהוא יובל של ריו דולסה. לחווה יש מזח קטן שם יורדים ועולים על הסירות. יש מקום עם ערסלים וספות יפות מעץ וגם מקום לאכול. הבעלים דניס מאד חביב ועוזר. החדרים הם מעין בקתות יפות עם מקלחת צמודה. בערבים יש ארוחות טעימות משותפות. כל הפינקה עצצה נמצאת במעין ג'ונגל מלא עצים וחיות(בכניסה יש קורי עכביש עם עכבישים גדולים בצבעי שחור וצהוב), הכל כאן מעוצב מעץ ובסגנון טבעי. אפשר גם ללמוד כאן ספרדית ולצאת לטיולים קצרים במסלולי ההליכה מסביב ולהגיע לנחלים צלולים ומפלים קטקטנים, בקיצור מקום מאד מומלץ! אך מי שפוחד מחרקים עלול למצוא עצמו בבעיה.
טלפון: 41483332

קיאקים לליבנגסטון
ישנה אופציה טובה לעשות קיאקים לליבינגסטון דרך פינקה טטין, בזמן השייט בקיאקים יקחו לכם את התיקים לליבינגסטון, השייט בנהר מתחלק לחלקים:
ההתחלה טיפונת מלחיצה ולאט לאט קולטים איך לשוט בצורה הכי יעילה, בדרך מגיעים למעין קניון שעוברים בו וניתן להקרב לקירות הסלע ולגעת בהם וגם לראות שאריות כלי אוכל של אנשים... הנהר עצמו רחב והוא מעבר תנועה פופולרי לספינות (לנציות) של תיירים ששטות לליבינגסטון  וגם לפעמים למקומיים ששטים שם בקיאקים מעץ. הסירות שעוברות עושות גלים אך לאט לאט מתמקצעים איך לברוח מהם. כל השייט אורך בין שעתיים וחצי לשלוש שעות, מעייף אבל כיף מאד.