לנקין

טיפים של גולשים על לנקין

קצת על לנקין

לנקין - Lanquin
הכפר המפורסם והפופולרי של גואטמלה, מטיילים רבים מגיעים לכאן ומתרשמים מהמקום המדהים הזה ובייחוד בזכות האתר הסמוך לפה - סמוק שמפיי  שנחשב לאחד מרגעי השיא של כל מטייל במרכז אמריקה.
האטרקציה הקרובה לפה היא מערות לנקין Grutas de Lanquin  שנקראת בשפת המטיילים "מערת העטלפים".
בנוסף יש לקחת בחשבון שבאזור של לנקין יש הרבה ג'וקים, עכבישים ושאר מזיקים. מי שמפחד מכל הנושא שיכין את עצמו מראש, אבל בשום פנים ואופן לא לוותר על המקום. העיירה עצמה לא מזמינה יותר מדי.

El Retiro
ללא ספק מקום הלינה הכי פופלרי כאן. ישנים בבקתות על גבעה עם דשא ויש סוסים, פרות וכל מיני חיות, מעין חווה אקולוגית, יש מסעדה מרכזית עם אוכל מעולה במגוון רחב של מאכלים, ניתן "לרשום" במסעדה ולשלם בסוף השהות, נוח וכיף אבל בסוף משלמים...  המקום נמצא ממש ליד נהר ואפשר לקחת אבובים, בלילה מלא כאן בגחליליות(אך גם ביתושים).
אל רטירו נמצא יותר מחצי שעה נסיעה מסמוק שמפיי, יש למקום גם חסרונות הוא מלא ביתושים וזוחלים אחרים שגדלים בגגות של החדרים, השירותים הם בול קליעה טבעיים ככה שיש בנות שלא יהנו יותר מידי במקום, וחוץ מזה תמיד אבל תמיד המקום מלא והצוות על הכיפאק ומדברים עברית מעולה, המסעדה טובה עם בופה כל ערב, שירות טוב ומחירים לא יקרים לשאטלים וטורים. יש גם חדרים פרטיים עם שירותים ומקלחת או דורמס.

El Recreo 
חדר זוגי עם שירותים משותפים במחיר סביר. בייחוד בחודשים יולי-אוגוסט חם והרבה יתושים אבל אם משאירים את האור בחדר סגור כשנמצאים מחוצה לו, היתושים לא יבואו. המלון נמצא בכפר עצמו קרוב לפלאזה הקטנה על הכביש הראשי לכיוון סמוק שמפיי, מול האינטרנט היחיד בכפר. המלון מוציא 2 שאטלים לקובאן ב- 06:30 וב- 07:00 (מקובאן ממשיכים לפלורס / אנטיגואה).
לשאטלים אין צורך לקנות כרטיסים מראש פשוט מגיעים עם התיקים לחזית המלון וקונים כרטיס כשהשאטל מגיע.

סמוק שמפיי
האתר הזה הוא אחד המקומות הכי מרשימים שתראו ואחד מאוצרות הטבע הכי מעניינים שתבקרו בהם בטיול במרכז אמריקה. יוצאים לכאן בבוקר בבוקר ושמגיעים עולים לתצפית...

מערות לנקין - Grutas de Lanquin
שנקראת בשפת המטיילים "מערת העטלפים" - בתוך המערה הארוכה יש המון נטיפים בצורות שונות ומגוונות ואפילו כמה שנראים כמו חיות וכדומה... בסוף היום לקראת החושך יושבים בפתח המערה ורואים את כל העטלפים יוצאים בהמונים ועפים החוצה לאויר הצח, החושך מקשה על הראיה אך הפלאשים של מצלמות המטיילים יעזרו לכם לראות. אפשר לצלם כאן תמונות יפות מאד. כניסה עולה בערך כ-30 קצאל.

ההגעה ללנקין מתבצעת דרך קובאן, מגיעים לעיר קובאן ומשם לוקחים אוטובוס או מיניבוס שאורך כשעתיים וחצי עד ללנקין.
לנוסעים לסמוק שמפיי יש רכבים וטנדרים במרכז לנקין שיוצאים ועושים את הדרך בכמה דקות מעטות.

שימו לב
למחפשי המידע על החווה פינקה אישבל לחצו על פופטון