קובאן

טיפים של גולשים על קובאן

קצת על קובאן

קובאן Coban
קובאן היא עיר גדולה המונה כ-35,000 תושבים. יש כאלה שיאהבו אותה ויש כאלו שלא, כך או כך אין פה הרבה מה לעשות והעיר משמשת את רוב המטיילים כצומת תחבורה בדרך אל לנקין וסמוק שמפיי. גם מי שנוסע אל שמורת הטבע ביוטופו דל קצאל יוכל להעזר בתחבורה של קובאן.
קובאן נמצאת ממש באמצע גואטמלה ולכן משמשת תחנת מעבר בין כל הערים הגדולות ומוקדי התיירות הנמצאים בקצוות המדינה (טיקאל בצפון, הערים הקאריביות במזרח, גואטמלה סיטי ואנטיגואה בדרום ואגם אטיטלן במערב).
העיר דווקא די מפותחת ואפילו יש בה מרכז קניות עם מקדונלדס בכניסה לעיר (נדיר בגואטמלה).
לא מומלץ לשהות בעיר יותר מיום אחד אבל אם יש זמן פנוי אז מומלץ לקפוץ לבקר באחת מחוות הקפה הקטנות שנמצאות בעיר או בהיקף שלה.

אם בכל זאת החלטתם להשאר לילה בעיר:

casa d’acuna
מלון נחמד עם חדרי דורמס וגם חדרים משותפים, יש מסעדה וסוכנות טיולים במקום.
כתובת: 4a calle 3-11 zona 2

סיור קפה לפינקה
סיור הקפה יוצא מהפארק במרכז העיר. ב-40 קצאל יקחו אתכם לסיור מודרך של כשעה בה רואים את הקפה גדל על עצים בשלל סוגים, תהליך הקלייה, המיון, האריזה ועוד. בסוף יש גם טעימות מכל סוגי הקפה שמיוצרים בחווה. לאוהבי סטארבאקס - המקומיים טוענים שמכאן מגיעים כ-50 אחוז מפולי הקפה עבור סטארבאקס. יש חנות מזכרות מגניבה עם קפה זול מאד מומלץ במיוחד שוקולדים שהם עושים במקום כשבתוך השוקולד יש פולי קפה - מעולה וזול!

לקובאן יש תחנה מרכזית אחת אך עדין יש מספר יעדים שהתחנות פזורות במרכז העיר, בכל מקרה בכל תחנה כדאי לשים עין היטב על הדברים שלכם .
יעדים פופולרים:
סאיאשה - 4 שעות(נמצאת צפונית לקובאן וממנה ממשיכים לפלורס עוד שעה נסיעה).
גואטמלה סיטי - בין 4 ל-5 שעות, הקו הזה הוא משמש רבים כי יש עצירות בפתח השמורה ביוטופו דל קצאל(שעה מקובאן) ובצומת el rancho משם יש אוטובוסים להרבה יעדים.
לנקין (משם ממשיכים לסמוק שמפיי) - שעתיים וחצי, יוצאים מ- 2a esq 3a גם אוטבוסים וגם מיניבוסים.

נסיעה מקובאן לאנטיגואה אפשר למצוא באוטובוס מחלקה ראשונה (מזגן + TV) ב-50 קצאל, מחלקה שנייה עולה 45 קצאל אז שווה לשדרג. האוטובוס יוצא כל שעה וחצי מהתחנה המרכזית שמאחורי השוק של העיר (איזור לא יפה כ"כ). מומלץ להגיע לתחנה במונית.
הנסיעה אורכת בסביבות 6 שעות.