הר הגעש צ´ימבורסו

טיפים של גולשים על הר הגעש צ´ימבורסו

קצת על הר הגעש צ´ימבורסו

צ’ימבורסו Chimborazo
ההר הכי גבוה באקוודור (6310 מטר) לידו נמצא הר נוסף שגובהו 5020 מטר ושמו קאריהואיראסו Carihuairazo, טיפוס על כל אחד מההרים הללו מצריך הדרכה מקצועית וציוד מקצועי, עם זאת טיפוס עד הבקתה (Refugio) של צימבורזו הוא דבר שתוכלו לעשות באופן עצמאי. שני ההרים צימבורזו וקאריהואיראסו שניהם שייכים לאותה שמורה (La Resrva De Produccion Fuanistica), הכניסה לשמורה עולה 10$ לבן אדם.
אגב זאת נחשבת לשמורה בגלל מאות הויקוניות (בנות דודות פראיות יותר של האלפקות והלמות) שחיות שם, מטיילים חדי עין יוכלו להבחין בהן כבר בדרך מגוורנדה לריובמבה.
 
טור לצימבורזו יכול להיות של יומיים או שלושה, כשהרעיון בלעשות טור של שלושה ימים הוא שיש יותר זמן להתאקלמות לגובה. טור של יומיים צריך לעלות כ 180$ וטור של שלושה ימים צריך לעלות כ240$.
 
מחלת גבהים באזור נחשבת לסכנה ממשית, שהות בקיטו או במקום גבוה אחר למספר ימים לפני תחילת הטיפוס מאד מומלצת.

סוכנות ממולצת בקיטו:
Gulliver
סוכנות טיולים בבעלות ישראלית שדרכה ניתן לצאת לאטרקציות באקוודור  כמו טיולים באזורי הרי געש, טיולי סוסים , אופניים, טיפוס הרים, קרוזים לגלאפאגוס ועוד... הסוכנות פתוחה שבעה ימים בשבוע.
כתובת: Juan leon mera n24156 y jose calama -La mariscal - quito
טלפון: 00-593-2-2529297
אי מייל: [email protected]

סוכנות מומלצת בבאניוס:
תוכלו להעזר באיתי (Hostal Transilvania ).

כתבות

איי הגלאפאגוס - המדריך השלם כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על איי הגלאפאגוס! עמית הוד חוזר מסדרה של 28 צלילות מרהיבות באיים שמלאים בחיות! מידע מורחב ומפורט על הטיסות , דילים, ספינות ,צלילות, לינה אוכל וכמובן חיות
איי הגלאפאגוס "טוב, אז בשעה טובה התחלנו היום את האתר המדובר - איי גלאפגוס, שהוא הוא הסיבה העיקרית שהתחלנו את הטיול מאקוודור בכלל. אחד משני העוגנים היחידים בטיול, אז אני אתחיל מהסוף היה מ-ד-ה-י-ם! זה אמנם היה השבוע היקר בחיי אך שווה כל גרוש" - שמעון בניסטי מספר על איי הגלאפאגוס