קוסטה ריקה

טיפים של גולשים על קוסטה ריקה

קצת על קוסטה ריקה

קוסטה ריקה Costa Rica , זאת אולי המדינה המצליחה  ביותר במרכז אמריקה, התיירות כאן ענפה ומוצלחת עד מאד, הסוד הוא פשוט המדינה עצמה והטבע הנפלא שיש לה להציע ...
זאת בשילוב עם תיירות אקולוגית הביאו לסיפור ההצלחה של קוסטה ריקה.
רבים מהמטיילים מוצאים אותה מתויירת מדי, יקרה מדי ומפוצצת באמריקאים שפשוט משוגעים על המקום, פשוט מותג. אך דווקא זוגות בירח דבש או מטיילים שבאו לחופשה קצרה  מאד אוהבים את קוסטה ריקה בטוח הרבה יותר מאשר מטיילים שחרשו את המדינות השכנות.
חובבי גלישה מרגישים שמצאו את גן עדן , מספר חופי הגלישה עצום וכל חוף יפהפה יותר מקודמו ,עם הגלישה כמובן נכנסה גם אוירה מסויימת למקומות ויהיו כאלו שפשוט לא ירצו לעזוב.
בנוסף לגלישה הטבע כאן פשוט מקסים , הכל ירוק  וטרופי כמעט בכל מקום וכמות בעלי החיים מגוונת ביותר , יש בקוסטה ריקה קרוב ל1000 מיני ציפורים! עשרות אלפי סוגי חרקים ומעל ל-10,000 זני צמחים! ללא ספק אחת מהמדינות המגוונות ביותר בעולם , פשוט אוצר מדהים! חובבי טבע וצפרות מכל העולם מגיעים לפה כדי לצפות בבעלי החיים ובעיקר בציפורים וצבי ים.
גודלה של קוסטה ריקה הוא כ-51,100 קמ"ר והדבר הטוב הוא שרבע משטחה הוקצה לפארקים לאומיים ושמורות טבע.
היצע הפעילויות שיש במדינה הוא גדול מאוד ומתאים לכל סוגי התיירים בכל הגילים  - ראפטינג , טרקים , שמורות ופארקים, קנופי, אופניים , גלישה וצלילה הם רק חלק מרשימה ארוכה של דברים שאפשר לעשות פה.
קוסטה ריקה פונה גם לים הקאריבי וגם לאוקיינוס השקט וחופיה בשני הצדדים יפהפיים ובהחלט שווים ביקור.
המדינה מונה כ-4.3 מיליון תושבים המכונים טיקוס Ticos  , אלו אנשים נחמדים ונעימים, רגועים מאד. קרוב למיליון מתוכם גרים בעיר הבירה המושמצת סן חוזה, עיר שרוב המטיילים היו מעדיפים לדלג עליה אם היה אפשר, אך היא צומת התחבורה לכל המדינה ולאזורים הטובים שזה העיירות , הכפרים וחוות הקפה.

המטבע בקוסטה ריקה הוא הקולון Colón
דולר אחד כיום(מעודכן יולי 2016) שווה כ-546 קולונס.
(לחץ כאן לשער מעודכן). עובדה זאת תקשה עליכם מעט בחישובים בהתחלה אך תתרגלו לזה במהרה.
האופן כללי ברוב המקומות במדינה מקבלים גם דולרים, כמות התיירות והאמריקאים עשו את שלהם. כמו כן יש גם מקומות רבים למשוך כסף ואף לפדות טרוול צק'ס.
קוסטה ריקה בהשוואה לשאר המדינות מסביבה נחשבת ליקרה יותר ומטיילים שמגיעים מניקרגואה ממש מרגישים בזה... לעומת זאת עובדה זאת משפיעה פחות על מטיילים שבאו לחופשה קצרה או ירח דבש.

מזג האויר של קוסטה ריקה לא שונה משאר מרכז אמריקה וגם פה הוא טרופי.
הטמפרטורות גבוהות כל השנה  חוץ מאזורי רמה אשר שם נעים יותר ואף קריר בלילות.
העונה היבשה (הקיץ) נמשכת מנובמבר עד אפריל, העונה הגשומה שמכונה כאן  Temporada Verde
נמשכת ממאי ועד אוקטובר כאשר ספטמבר ואוקטובר הם הגשומים ביותר, העונה היבשה יקרה יותר מאשר הגשומה ומלאה בתיירים מאשר העונה הגשומה אך
גם בעונה הגשומה ניתן לטייל ללא בעיה רק בחודשים גשומים ממש תהיה לכם קצת בעיה לצאת לחיק הטבע.

ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לקוסטה ריקה, רק צריך להציג דרכון בר תוקף. סביר להניח שתקבלו 90 יום של אשרת שהייה, ואם תרצו להאריך אותה פנו אל לשכת ההגירה שנקראת migraciones בסן חוזה אך  פתרון עדיף הוא פשוט לצאת מהמדינה ל-3 ימים מהמדינה, נניח לפנמה או ניקרגואה ולחזור.
בכניסה לקוסטה ריקה סביר להניח שתצטרכו להציג כרטיס טיסה/אוטובוס שמוכיח שיש שאכן אתם מתכננים לצאת ממנה.

תשלום למדינה ביציאה מקוסטה ריקה:
יציאה באוטובוס העלות הינה 7$-9$ לאדם
יציאה משדה התעופה 28$ לאדם.

שגרירות ישראל בקוסטה ריקה(סן חוזה)
השגרירות פתוחה משני עד חמישי בין 9:00 ל-11:00.
Edificio Centro Colon
Paseo Colon - Calle 38
טלפון:22216444 506
פקס: 22570867 506
אי מייל: [email protected] 

שגרירות קוסטה ריקה בישראל
כתובת: אבא הילל סילבר 14, קומה 15, רמת גן.
טלפון: 03-6135061
פקס: 03-6134779