קולומביה

טיפים של גולשים על קולומביה

קצת על קולומביה

עודכן לאחרונה ב- 08/18
רקע

קולומביה היא לדעת מטיילים רבים הדובדבן שבקצפת של דרום אמריקה!
קולומביה מציעה למטיילים מגוון רב ומדהים של נופים באקלימים שונים מהמרכז הגבוה והקריר ועד לצפון החם.
שטחה של קולומביה כ- 1.15 מיליון קמ"ר והיא מונה כ-50 מיליון קולומביאנים.
הבירה בוגוטה היא עיר גדולה המונה כ- 8 מיליון תושבים, אם אתם מטיילים שרק התחלתם את דרככם ביבשת זה לא המקום האידאלי לנחות בו, בכלל קולומביה היא לא מקום טוב להתחיל בה אלא מושלמת כדי לסיים בה.
וזה מתייחס לכל הבחינות - לעיתים תפגשו בתופעה של מטיילים שהתחילו בקולומביה את הטיול ופה זה נגמר, הם פשוט התאהבו במקום ונשארו.

גבולות
קולומביה גובלת באקוודור ופרו בדרום, בברזיל בדרום מזרח, בונצואלה ממזרח ובים הקריבי מצפון, בפנמה בצפון מערב, ובאוקיינוס השקט ממערב. היא המדינה היחידה בדרום אמריקה אשר מחוברת למרכז אמריקה.

ערים בולטות
נתחיל מהאזור הצפוני של קולומביה שם ממוקמת עיר החוף קרטחנה, שהיא העיר הכי מפנקת שיש בדרום אמריקה וגם אחת המדליקות שיש, לא רחוק ממנה(4 שעות על קו החוף) תמצאו את סנטה מרתה השוכנת באזור מדהים, ובנוסף רק שעה נסיעה מסנטה מרתה שוכן פארק טיירונה המדהים ביופיו הטרופי בחופיו! כל איזור זה הוא רצועת חופים הנושקת לים הקאריבי.
אז אם אתם בענין של קאריבים אל תפספסו את סן אנדרס שהוא אי קאריבי בשליטת קולומביה הנמצא כ-750 ק"מ ממנה, זהו אחד המקומות היפים שקיימים בדרום אמריקה.
פנים הארץ מציע ערים מדהימות גם כן כמו מדג´ין וקאלי שהן ערים אופנתיות מדליקות עם הבנות היפהפיות בקולומביה ואולי גם ביבשת. שם יש אווירה ממש שונה מכל החלק הצפוני של קולומביה.
בדרום מזרח המדינה קיימים יערות גשם מדהימים אך לא מומלץ לטייל באזור, שטחים נרחבים שייכים ללוחמי גרילה.

מסלול פופולארי
נחיתה בבוגוטה -> סלנטו -> מדג'ין -> קרטחנה -> טגנגה - סנטה מרתה -> סן אנדרס

המטבע - תאריך עדכון: 28.8.18
המטבע בקולומביה הוא הפסו הקולומביאני וצריך להתרגל לדבר באלפים ואף במיליונים.
1000 פסו קולומביאני שווי ערך ל 1.26 ש"ח(נכון לספטמבר 2018, לחץ כאן לשער מעודכן) וזאת גם הדרך הכי קלה לחשב עלויות.
לדוגמה, עלות ארוחת צהריים היא בערך 10000 פסו, אז בשקלים המחיר הוא 12.6 ש"ח.

טרוול צ'קס מתקבל בקולומביה בשמחה יותר מאשר דולר במזומן בגלל העובדה שקולומביה מוצפת בזיופים של הדולר האמריקאי, אז יש מצב שתקבלו על טרוול של 100 דולר יותר מהערך שלו. הבנק הכי משתלם הוא Bancolombia.
כרטיסי אשראי גם מתקבלים בברכה.

מזג האוויר בקולומביה

                       
פירוט אקלים:
מזג האויר בקולומביה הטרופית מתחלק ל-2, עונה גשומה ועונה יבשה.
הטמפרטורות לרוב גבוהות וחם ברוב אזורי המדינה.
מזג האויר בקולומביה מעט מסובך, מהסיבה שלכל אזור יש מזג שונה, אם תעברו ממקום למקום תרגישו הבדלים קיצוניים ולכן נחלק את המדינה לאזורים:
אזור קו החוף(צפון המדינה)- קו החוף של קולומביה נחצה באמצע על ידי פנמה שמפרידה בין הים הקאריבי לאוקיינוס השקט, לכן לקולומביה יש גם ים קאריבי וגם אוקיינוס שקט, מזג האויר בחוף הקאריבי חם מאד עם גשמים שיורדים כל השנה, זהו מזג אויר מושלם!

אזור המרכז ובוגוטה- אזור המרכז שומר בדרך כלל על יציבות מבחינת טמפרטורות ונעים מאד ברוב חלקי השנה עם גשם שיורד לאורך כל השנה אבל לא בכמויות אדירות. בבוגוטה הטמפרטורות יציבות כמעט כל השנה אך מזג האויר מושפע כאן מהגובה הרב בו נמצאת העיר(2600 מ´ מעל פני הים), הטמפרטורות יציבות כאן כל השנה עם סטיות קלות, רוב הזמן יהיה קריר בבוגטה אך יש גם ימים יפים של שמש מחממת(בייחוד ביוני יולי).
לגבי הגשם, הכמות לא גבוה כאן יותר מדי אך גשמים יורדים בבוגטה כל השנה
אזור הג´ונגלים- שם חם ולח תמיד וכמות הגשמים גבוה יותר מבשאר המדינה.

מזג אוויר בבוגוטה מזג אוויר בברנקיה מזג אוויר בלטיסיה מזג אוויר בטגנגה מזג אוויר במדג'ין מזג אוויר בסן אנדרס מזג אוויר בסנטה מרתה מזג אוויר בקאלי מזג אוויר בקרטחנה
כניסה לקולומביה - תאריך עדכון: 28.8.18
לאור האירועים האחרונים בקולומביה שבהם נעצרו מספר ישראלים בחשד לסחר בסמים ובנשים הכניסה למדינה עדיין אפשרית לישראלים, אבל מומלץ להגיע עם כ - 1000 דולר מזומן ולהראות בשדה שיש לכם כתובת ללינה כי מטיילים דיווחו שביקשו את זה מהם ויש כמה שאפילו לא אושרו להיכנס.

ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לקולומביה, רק צריך להציג דרכון בר תוקף(לפחות חצי שנה). בכניסה למדינה יוחתם ויודפס לכם על הדרכון אשרה שיכולה להיות 90 יום, 60 יום או 30 יום.
הכל תלוי בפקיד שיקבל אתכם, לעיתים אפילו דורשים להציג כרטיס יציאה מקולומביה שעל פיו יקבעו לכם את מספר הימים, רוב הפקידים יתנו לכם אשרה ל-60 יום, אם אתם רוצים יותר פשוט שכנעו אותם לפני הדפסת האשרה בדרכון או שפשוט תציגו כרטיס טיסה יציאה מקולומביה למעל לחודשיים(אז תקבלו 90 יום).
אם תרצו להאריך את האשרה אז המשטרה שמטפלת בעינייני האשרות וההגירה נקראת DAS, גשו למשרדים הראשיים שלהם ושם תקבלו הארכה לעוד חודש(קשה להוציא יותר) שיעלה קרוב ל-30 דולר.
שגרירויות - תאריך עדכון: 28.8.18

שגרירות קולומביה בישראל
כתובת: ארלוזרוב 111
טלפון: 03-6953384
פקס: 03-6957847
פעילות: ב-ה-09:00-17:00, ו- 09:00-12:00
דוא”ל: [email protected]

שגרירות ישראל בקולומביה(בוגוטה)
כתובת: Av. Calle 26 # 57-41, Ed. T7 T8, PISO 7 
טלפון: 57-1-3277500
פקס: 57-1-3277555
פעילות: פתוחה בימי שני עד שישי , מ-9 בבוקר עד 12 בצהריים.
אי מייל: [email protected]
אתר: BOGOTA.MFA.GOV.IL

כתבות

התנדבות עם ילדים באיבגה שבקולומביה 9 חודשים טיילתי בדרום אמריקה ומאוד התגעגעתי הביתה, אבל הרגשתי שמשהו חסר לי, שאם שאני אחזור עכשיו ארגיש תחושת פספוס שלא מיציתי את הטיול לגמרי.