מפלי האיגוואסו

טיפים של גולשים על מפלי האיגוואסו

קצת על מפלי האיגוואסו

מפלי האיגוואסו הנמצאים בפארק נאסיונל איגוואסו Parque Nacional Iguazu הם אחת האטרקציות הנחשבות ביותר ביבשת דרום אמריקה. המפלים נמצאים על גבול ארגנטינה - ברזיל. כל אזור הפארק הוא אזור מרהיב ביופיו הטרופי שמורכב מצמחייה מדהימה לצד המפלים שחלקם גועשים וחלקם רגועים. לצפייה במפלים ניתן להגיע גם מארגנטינה וגם מברזיל. מחיר הכניסה לפארק בצד הברזילאי הוא בסביבות 40 ריאל.

מה ההבדלים בין הפארקים ברזיל ארגנטינה
אפילו שזה אותו המקום, הם שונים לחלוטין. בפארק הארגנטינאי אפשר לראות את המפלים הגדולים מאד מקרוב, ובפארק הברזילאי אפשר לראות תמונה פנורמית נדירה של המפלים שמאפרת לכם להבין איך שרשרת המפלים בנויה לאורך מאות מטרים, כמו כן אפשר להתקרב למפלים בעזרת גשר חדש שבנו מעל המים ומעלית שמביאה אתכם ממש מעל למפלים.
קחו בחשבון שאם תבחרו לראות צד אחד של הפארק אתם מפסידים חלק גדול מהחוויה העוצמתית וגודל של פארק המפלים,(זה כמו לראות חצי תמונה) ואחרי הכל הדבר הכי יקר היה להגיע כל הדרך לפה , אז אולי כן כדאי לבקר גם בצד הברזילאי למי שיש זמן. אך נכון להגיד שאם יש לכם רק יום אחד אז כדאי לבקר רק בצד הארגטינאי.
הזמן המומלץ להגיע למפלים הוא בשעות הבוקר המוקדמות , חודשי מאי עד אוקטובר יכולים להיות יותר קרים ויותר גשומים, (גשם צפוי כל השנה).

מהצד הארגנטינאי שוכנת בסמוך למפלים העיירה פוארטו איגוואסו(מפורטת בנפרד) וממנה ניתן לקחת מונית
(20 דקות) או אוטובוס היוצא ממרכז העיירה בתדירות גבוהה, האוטובוס האחרון חזרה לעיר יוצא בד"כ עם רדת החשכה.
מהצד הברזילאי שוכנת העיירה פוז דה איגוואסו(מפורטת בנפרד) שממנה ניתן לקחת אוטובוס במרחק של חצי שעה נסיעה מהמפלים.


*תמונות נוספות על המפלים תמצאו בצד הארגנטינאי.

אם אתם מבקרים בצד הברזילאי אז סביר להניח שאתם לנים בפוז דה איגוואסו, מקומות לינה מומלצים תוכלו למצוא בדף של פוז דה איגוואסו.
אם אתם מבקרים בפארק בצד הארגנטינאי סביר להניח שתלונו בעיירה פוארטו איגוואסו, מקומות לינה מומלצים תוכלו למצוא בדף של פוארטו איגוואסו.

כתבות

מפלי האיגוואסו והאזור אני גר בברזיל כבר 11 שנים וביקרתי יותר מ10 פעמים באיגווסו וכל פעם מבקר ומטייל באזור לפחות שבועיים ובכל ביקור אני מגלה פינות חמד חדשות אז למי שאוהב טבע, תרבות אינדיאנית אוטנטית , אבני חן, עבודות יד ואוכל מצוין במחירים יחסית זולים אני ממליץ בחום לקחת
מפלי האיגוואסו והאזור - חלק 2 הכתבה תספר על אפשרויות טיול נפלאות וחוויות אותנטיות באזור מפלי האיגוואסו. הסיבה אגב שהחוויות האלה פחות מפורסמות היא כלכלית נטו, אין הרבה פרסום איפה שאין הרבה רווח, ורוב האפשרויות האלה חינמיות או זולות ;)