פאנטאנאל

טיפים של גולשים על פאנטאנאל

קצת על פאנטאנאל

פנטאנאל Pantanal אזור עצום של כ-230,000 קמ"ר! בו אפשר לצפות בחיות רבות וזו המטרה לשמה מגיעים לכאן, הרבה יותר קל לצפות בחיות משום שהאזור לא מיוער בצורה של ג´ונגל סבוך ובכל שנה מאוקטובר עד למרץ שהיא העונה הגשומה, הנהרות שבאזור עולים גדותיהם ומציפים חלקים נרחבים מאזור הפנטאנאל, לכן הפנטאנאל גם נקרא אזור ביצות. בעלי החיים שקיימים כאן חיים בכמויות ובלהקות רבות. הציפורים כאן רבות ומונות מעל ל-650 מינים!!! פשוט גן עדן לאוהבי הצפרות והצלמים שביניכם. בנוסף לציפורים תמצאו כאן מיליוני תנינים(כן באמת מיליונים- מעל ל-15), דגים רבים בינהם הפיראנה הטורפת, המכרסם הגדול ביותר בעולם- הקפיברה, קופים רבים, דובי נמלים, ארמדילים ואפילו יגוארים(בעונה היבשה כנראה תראו), פומות, חתולי בר וזאבים. הסיבה שרואים כמעט את כל החיות האלו היא שכל האזור הוצף ואלו התקבצו אל האיים הענקיים שנוצרו.כל השנה אפשר להגיע לכאן אך הזמן הכי טוב להגיע לכאן הוא העונה היבשה שחלה בין יולי לאוקטובר.

הטיולים שמגיעים לכאן יוצאים מ-3 נקודות חשובות: קאמפו גראנדה, קורומבה או קויאבה. מאחת משלושת ערים אלו אתם סוגרים דיל עם סוכנות או מדריך ומשם הכל זורם, יקחו אתכם עד למחנה בתוך אזור הפנטאנאל, המחנה יהיה הבית שלכם ל4 ימים הבאים בהם תצאו כל בוקר ממנו ברכב לטייל ולסייר באזור. בטיול תראו חיות רבות ואף תאכילו תנינים מקרוב ממש, ותדגו פיראנות שאותם תוכלו לאכול אם תרצו. המדריכים יעלים בד"כ ומסבירים היטב על כל החיות והאזור ויעשו הרבה בשביל שתראו חיות או אפילו חרקים וזוחלים. בערב חוזרים למחנה ושם מבלים את הלילה בחברת כל האנשים שהגיעו למחנה, יש בר מאולתר וחמוד שאפשר לשתות בירות ובד"כ עושים מדורה כל ערב.

הגעה דרך קויאבה - נוסעים מקואיבה לעיירה פוקונה (Pocone) , עיירה ברזילאית קטנה כמעט בלי הוסטלים, בלי אינטרנט ורק תיירים ברזילאים. יש שם הרבה מדריכים עצמאיים שעושים טיולים לפנטנאל יחסית במחיר סביר שזה סביבות ה-100 ריאל ליום וזה רק אם נכנסים ויוצאים באותו יום בלי לישון בFazenda בתוך הפנטנאל ובלי להיכנס לעומק שזה מה שבאמת מעניין כי רק מפורטו ג×ופרה (Porto Jofre) שזה בקצה הכביש (Trans pantaneira) רואים יגוארים ואנקונדות. יש גם מדריכים שלוקחים תיירים על האופנוע לסיור בבוקר וחוזרים אחהØצ  אבל זה לא כלל אוכל בפאזנדה כלשהי (המדריך לוקח אתכם אליה) וארוחה יכולה לעלות גם 30 ריאל! וזאת לא כולל טיול סוסים או סירת קנו... דרך טובה לעשות את הפנטנאל זה להשכיר רכב ולעשות קמפינג (יש פזנדה גם עם קמפינג - לברר) וכך להסתובב עצמאית אבל גם זה יכול להיות מסובך ויקר מאד...

כתבות

מפלי האיגוואסו והאזור אני גר בברזיל כבר 11 שנים וביקרתי יותר מ10 פעמים באיגווסו וכל פעם מבקר ומטייל באזור לפחות שבועיים ובכל ביקור אני מגלה פינות חמד חדשות אז למי שאוהב טבע, תרבות אינדיאנית אוטנטית , אבני חן, עבודות יד ואוכל מצוין במחירים יחסית זולים אני ממליץ בחום לקחת
מפלי האיגוואסו והאזור - חלק 2 הכתבה תספר על אפשרויות טיול נפלאות וחוויות אותנטיות באזור מפלי האיגוואסו. הסיבה אגב שהחוויות האלה פחות מפורסמות היא כלכלית נטו, אין הרבה פרסום איפה שאין הרבה רווח, ורוב האפשרויות האלה חינמיות או זולות ;)