קורומבה

טיפים של גולשים על קורומבה

קצת על קורומבה

קורומבה - Corumba
היא לא עיירת גבול אלא עיר גבול, שאפילו יש לה נמל על נהר פרגוואי(rio paraguay), מקורומבה תוכלו לעבור לבוליביה לעיירה הקטנה קיחארו ומשם לקחת רכבת לתוך בוליביה, אם שפשוט הגעתם מבוליביה ואתם בדרך לברזיל. מעבר גבול זה ידוע לשמצה בגלל הסמים הרבים שמוברחים מבוליביה לברזיל. בעבר היה ידוע על בעיית שחיתות רצינית במקום אך כיום יש רגיעה(יחסית) בענין זה. אך בכל הנוגע לגניבה ומעשה שוד המקום נחשב למסוכן, אך עם זאת אין סיבה להכנס לפאניקה. לכן לא מומלץ להרבות זמנכם בעיר, ואם אפשר לעבור בלי לישון בגבול אז עוד יותר טוב, ואגב בזמן שאתם עוברים את הגבול ודאו כל הזמן שאתם פוקחים עין ונזהרים מכייסים וגנבים.

קורומבה בנוסף להיותה עיר גבול גדולה עם קרוב ל90,000 תושבים, היא נקודת יציאה טובה אל הפאנטאנאל שהוא אזור ביצתי שמוצף כל שנה מחדש בגלל הגשמים העזים, מה שגרם לבני האדם לקשיים בהתיישבות באזור ולכן האזור מלא בבעלי חיים מדהימים(חלקם נדירים מאד). בין החיות המדליקות של הפנטאנאל תמצאו את הקפיברה המפורסם כהמכרסם הענק בעולם, תנינים, המון ציפורים,נחשים, חרקים, קופים ואף חתולי בר. עצה טובה למעבר הגבול אם מגיעים מברזיל אז כדאי לישון בעיר קאמפו גרנדה ומשם גם תוכלו לצאת אל הפנטאנל, אחר כך להמשיך אל בוניטו(מקום מומלץ ביותר) שם תבלו כמה זמן שתרצו ומשם תוכלו לצאת אל הגבול לקחת את הרכבת ולנסוע לסנטה קרוז, צפו לנסיעה לא קלה.

טיפ חשוב
בצד של ברזיל לא לקנות כרטיסים לסנטה קרוז -  לא לאוטובוס ולא לרכבת. המחיר כפול שם. כדאי לעבור קודם לקיחארו ושם לרכוש.
בנוסף חשוב מאד לציין כי יש הרבה רמאים שינסו לשקר לכם שהגבול סגור ושתעשו לילה בקורומבה, לכן חשוב לא להקשיב לאף אחד ולהגיע לגבול ולבדוק בעינים אם פתוח.

מעבר הגבול
שימו לב לבדוק את הדרכון לאחר החתימה, לראות שבאמת קיבלתם חותמת בתוקף, קרה כבר שהפקידים עושים טעויות וחותמים חותמת שמהרגע הראשון כבר פג התוקף שלה.

כמו שציינו להשאר לישון בקורומבה זה לא הדבר הכי סימפטי בעולם אבל אם אתם צריכים אז המידע לפניכם יעזור:

פוסדה קוואטרו קונטוס pousada gautro cantos
פוסדה נחמדה במחיר סביר המציעה ארוחת בוקר טעימה וחדרים עם מיזוג.
כתובת: rua tenente melquiades de jasus 1152
טלפון: 32318630(67) 
נייד: 96367848 (67)
 

מדריך טיולים ישראל
ישראל דה סילבה הוא מדריך ותיק בקורומבה. מוציא טויל לפנטאנאל ועוזר למטיילים לעבור את הגבול לבוליביה. דובר פורטוגזית אנגלית ומעט עברית.
ווטסאפ: 55-679-96415524+

יש אוטובוסים ליעדים הבאים:
קמפו גרנדה - חמש וחצי שעות.
סאו פאולו - 20 שעות(עולה בסביבות 235 ריאל).

כתבות

הפנינות הנסתרות של ברזיל בברזיל יש הרבה יותר מעבר לטיול על קו החוף שלה, אם רק תקחו את הזמן ותכנסו לפנים היבשת תגלו אתרי טבע מדהימים, נוף מאוד מגוון כמו חופים, הרים, מדבריות חצי צחיחות, סוואנות, יערות אורנים ואף עד לאזורים מושלגים בחורף.
טרק בפארק pico da bandeira בין המדינות MINAS GERAIS ל- ESPIRITO SANTO בברזיל, קיים פארק אחד היפים והמיוחדים בברזיל שאליו מגיעים בעיקר תיירים מקומיים. הפארק מתאפיין בהרים גבוהים מאוד