קאבו פריו

טיפים של גולשים על קאבו פריו

קצת על קאבו פריו

קאבו פריו - Cabo Frio
קאבו פריו היא עיירה גדולה אשר בנויה על לשון ים עם מפרץ בצורה מאד ייחודית למקום. החוף הראשי פראיה דו פורצ'י(Praia do Forte) שהוא אחד החופים היפים והנעימים באזור ויש מטיילים שיגידו שהוא אחד החופים היפים בברזיל, החוף נעים והחול בו לבן והוא רחב ופתוח. בקרבת החוף(קצת רחוק מקו המים) יש בנייני דירות יוקרה רבים של עשירי ברזיל שמגיעים פעמים רבות מברזיליה או סאו פאולו שם אין חופים, רובם שם זה דירות של אנשים בחופשה וזה נראה מעט שומם לעיתים.
בקרבת החוף יש  מסעדות דגים טובות והרבה מסעדות מעולות לפי משקל כמו במקומות רבים בברזיל.
על החוף מוכרים קוקוס לשתייה וכמובן אסאי. בעיירה יש מספר מועדונים שממוקמים בקרבת הנהר בצפון העיירה,
בקרבת הדגל הגדול של ברזיל. המקום שקט ורגוע. אחת הדברים הנחמדים לעשות בקאבו פריו זה ללכת לדגל ברזיל הענק
שנמצא על הגבעה בקרבת הנהר בצפון העיירה, ממנו יש תצפית מדהימה על כל העיירה והאזור.
מכיוון שקאבו פריו יושבת על מעין לשון ים מפוצלת לשתיים יש המון מפרצים ואיים, ויש עוד מספר חופים באזור(הפחות מיושב של קאבו) כמו: פראיה דו פרו (Praia do Pero) הרחב והארוך, פראיה דאס קונצ'אס(Praia das Conchas), ופראיה בראבה (Praia Brava) אשר חבויים במפרצים עמוקים.
קאבו פריו נמצאת רק 15 ק"מ מבוזיוס המוכרת הרבה יותר למטיילים הישראלים , בקאבו מתגאים המקומיים ובצדק שאצלם חיי
הלילה היו הרבה יותר טובים מבוזיוס אשר מתאימה יותר למשפחות של עשירים וכדומה... קאבו פריו היא יותר לצעירים ולא סתם יש בה מסיבות טובות.

Cabo Frio Central Hostel
נמצא במרחק כמה בלוקים מהים, יש אווירה ביתית, טלוויזיה בסלון, ארוחות בוקר נהדרות, חדרים גדולים ואפילו שולחן שחמט.
כתובת: Rua Jorge Lassio 1318-B

ההגעה לקאבו נעשית בדרך הכי קלה מהתחנה המרכזית בריו דה ז'נירו, יש המון אוטובוסים אשר יוצאים אל קאבו, החברה שמוציאה כל חצי שעה בערך אוטובוס היא 1001.  הנסיעה אורכת כשעתיים. יש אוטובוס מלפנות בוקר וכמעט עד חצות.

כתבות

הפנינות הנסתרות של ברזיל בברזיל יש הרבה יותר מעבר לטיול על קו החוף שלה, אם רק תקחו את הזמן ותכנסו לפנים היבשת תגלו אתרי טבע מדהימים, נוף מאוד מגוון כמו חופים, הרים, מדבריות חצי צחיחות, סוואנות, יערות אורנים ואף עד לאזורים מושלגים בחורף.
מפלי האיגוואסו והאזור אני גר בברזיל כבר 11 שנים וביקרתי יותר מ10 פעמים באיגווסו וכל פעם מבקר ומטייל באזור לפחות שבועיים ובכל ביקור אני מגלה פינות חמד חדשות אז למי שאוהב טבע, תרבות אינדיאנית אוטנטית , אבני חן, עבודות יד ואוכל מצוין במחירים יחסית זולים אני ממליץ בחום לקחת