בוניטו

טיפים של גולשים על בוניטו

קצת על בוניטו

בוניטו - Bonito
עיירה קטנה באזור הפנאטנאל שהוא אזור טרופי יפה. לכל מי שמגיע ורוצה לטעום מעט מהפנטאנאל זה המקום! בוניטו היא גם נקודת יציאה להרבה אטרקציות באזורה(ממש כ-10 דקות ממנה). ניתן לקחת "מוטו טקסי" שזה אופנוע מונית שיקח אתכם לכל מקום באזור, או פשוט להשכיר את האופנוע. יש מספר דברים מענינים ויפים לעשות סמוך לבוניטו ביניהם נחלים שאפשר לשחות ביחד עם דגים גדולים ומדהימים, מערות נטיפים ומפלים. בוניטו עיירה מתויירת וכרגע בשלב של התפתחות. קיימת כבר תשתית תיירותית טובה ותמצאו כאן מגוון מסעדות ברזילאיות טובות וגם מספר פוסדות מעולות. המקום מומלץ בחום, לא כדאי לפספס בייחוד אם אתם עוברים לבוליביה או באים ממנה דרך כאן. פרטים על מעבר הגבול קורומבה-קיחארו מפורט בנפרד באתר.

Hostel Ecological Expeditions
הוסטל טוב עם חדרים מאובזרים במזגן, מיני בר, טלוזיה ושירותים עם מקלחת. יש גם חדרי דורמס שמחולקים לנשים, גברים ומעורב. יש כאן אוירה נחמדה מאד ודוברים כאן את כל השפות(גם עברית). ממוקם קרוב לתחנת האוטובוסים של בוניטו ולהכל.
כתובת: Rua Pedro Alvarez Cabral 690

פוסדה מויטו בוניטו Pousada Muito Bonito
פוסדה מעולה עם אחלה חדרים ממש בטבע. המחירים סבירים וגם כוללים ארוחת בוקר ברזיליאית טיפוסית עם הרבה פירות(מומלץ!).
כתובת: rua coronel pilad rebua 1448
טלפון: 1645 255

בוניטו לא מקום גדול ולכן סביר להניח שתגיעו משני כיוונים אם תגיעו מתוך ברזיל אז כנראה שהגעתם מקאמפו גראנג´י, משם או לשם יש מספר אוטובוסים ביום, הם עולים בסביבות ה-30 ריאל והנסיעה אורכת כחמש שעות. אם הגעתם מהצד השני שזה מהעיר קורומבה שעל הגבול עם בוליביה אז הנסיעה אורכת כשש שעות ועולה בסביבות ה-50 ריאל. ישנה אופציה גם לקחת אוטובוס לגבול עם פראגוואי שם ממוקמת עיירת הגבול פונטה פורה, אך לאזור זה מטיילים לרוב לא נכנסים.
באזור תמצאו מספר רב של אטרקציות שלא מומלץ לפספס:

aquario natural baia bonita
במקום תמצאו נחל עם מים צלולים במיוחד, ובמים אלו חיים עשרות סוגים של דגים בצבעים וגדלים שונים, הדגים לא מפחדים מבני האדם וממש ישהו בקרבתכם ממש מחזה מיוחד, הצמחייה במקום טרופית ומיוחדת גם כן. המקום בשמורת טבע וניתן לצאת דרך הסיורים המאורגנים שיוצאים מבוניטו. הסיור יוצא מבוניטו עם וואן לנסיעה של חצי שעה, אוכלים ארוחת בוקר שכלולה במחיר ונכנסים לטייל מעט באזור יער טרופי עם חיות ג´ונגל של אזור הפנטאנאל: קופים, תוכים, תנינים ואנקונדות(לא בטוח שתראו).לאחר הטיול ביער מגיעים לaquario natural baia bonita ואז לובשים חליפות צלילה ושנורקלים(הסיור מארגן את ציוד) ויורדים לנחל שם צפים עם הזרם ושוחים עם הדגים.לאחר מכן אוכלים ארוחת צהריים וחוזרים לבוניטו. הסיור הוא חד יומי ומומלץ מאד.

balneario municipal
כ-10 דקות נסיעה מבוניטו קיימת בריכה טבעית בה ניתן לשחות לצד דגים רבים. לכאן אין צורך להגיע דרך סיור, ניתן להגיע באופן עצמאי ולקחת מוטו טקסי מונית אופנוע מהעיירה עד לבריכה, ואפשר לקבוע איתם שיגיעו להחזיר אתכם בשעה מסויימת.כמו כן ניתן גם להקים אוהל בסמוך לבריכה, בעלות כספית קטנה. 

בנוסף לאטרקציות אלו ניתן לקחת עוד מספר סיורים שיוצאים למפלים יפים באזור שם נכנסים למים כמובן וקיימת מקפצה של 6 מטר. והמון בריכות שניתן לשחות בהם, בסיור עוברים גם במערות קטנות.למי שרוצה מערות מרהיבות יותר יכול לקחת את הסיור ל- gruta do lago azul שהיא מערת נטיפים גדולה ויפה עם אגם תת קרקעי.

כתבות

מפלי האיגוואסו והאזור - חלק 2 הכתבה תספר על אפשרויות טיול נפלאות וחוויות אותנטיות באזור מפלי האיגוואסו. הסיבה אגב שהחוויות האלה פחות מפורסמות היא כלכלית נטו, אין הרבה פרסום איפה שאין הרבה רווח, ורוב האפשרויות האלה חינמיות או זולות ;)
הפנינות הנסתרות של ברזיל בברזיל יש הרבה יותר מעבר לטיול על קו החוף שלה, אם רק תקחו את הזמן ותכנסו לפנים היבשת תגלו אתרי טבע מדהימים, נוף מאוד מגוון כמו חופים, הרים, מדבריות חצי צחיחות, סוואנות, יערות אורנים ואף עד לאזורים מושלגים בחורף.