טופיזה

טיפים של גולשים על טופיזה

קצת על טופיזה

טופיזה - Tupiza
היא עיירה ממש קטנה ומקסימה באמצע המדבר הדרומי של בוליביה. היא מוקפת בנוף הררי מדהים, ויש בה כמה אטרקציות ידועות כגון טיולי סוסים וטיולי ג´יפים. הבוליביאנים בעיירה ידועים כאנשים חמים וטובי לב וסביר להניח שאלו הבוליביאנים הכי נחמדים שתפגשו בכל בוליביה.

שתגיעו לעיירהבד"כ יתנפלו עליכם מלא ילדים בוליביאנים (חלקם ממלמלים עברית!) וירצו לעזור לכם עם התיקים ולהביא אתכם לאחת האכנסיות:

La Torre
הוסטל טוב עם חדרים של 3 ושל 2. המחיר ללילה מאד סביר. יש מטבח משותף, מים חמים,ארוחת בוקר מפנקת. יש להם סוכנות טיולים וניתן לצאת לכל האטרקציות איתם וגם די מומלץ.
כתובת: Av. Chichas # 220
טלפון: 591-2-6942633

רנאסר צ´יצנו renacer chicheno
הוסטל חדש יחסית, הכולל בתוכו מטבח משותף, חדר טלויזיה, מים חמים ורוב החדרים הם פרטיים. מאוריציו בעל ההוסטל הינו איש מקסים שעוזר בכל ונותן הרגשה של בית ולעיתים אף משמש כמדריך לסיורים באזור. המחיר ללילה זול וכולל ארוחת בוקר .
כתובת: bo ferrocaja 18 av. pedro arraya

Hotel mitru
מלון נחמד עם יחס חם שהומלץ על ידי מטיילים. במקום מסעדה, מים חמים, שירותי כביסה וכו...
כתובת: av. chichas 187
טלפון: 6943001 2 00591

ואייה הרמוסו valle hermoso
הוסטל עם מחירים זולים.התנאים בסיסיים. דרכם אתם יכולים לעשות גם אטרקציות וטיולים. ממוקם ממש קרוב לתחנה.
כתובת: Avenida Pedro Arraya 478
טלפון: 2370 2694
2592 2694

הבית של אירמה casa de irma
מסעדת אוכל מצויינת, המגישה אוכל ביתי וטוב. בעלת המקום אירמה אישה נחמדה מאוד ומפנקת מכל הבא ליד. ניתן להזמין מקום מראש ואם תגיעו כשעה קודם תוכלו אפילו להשתתף במלאכת הבישול. ארוחת בוקר עולה כ- 10בוליביאן. בתאבון!!כתובת: casa de irmaima calle florida s/n"frial castro"

טיולי סוסים
יש האומרים שטופיזה זה המקום הטוב ביותר לעשות טיולי סוסים.אז קודם כל מחלקים אותכם לשתי קבוצות, של אנשים שיודעים לדהור ואלה שלא יודעים לדהור, אז עדיף לכם לבחור טוב כי הם דוהרים ממש מהר....חוץ מזה, יש לבחור ביו טיול סוסים של יום אחד. של חמש שעות או של שבע שעות.ויש גם טיול סוסים של יומיים, שבו ישנים במקום אחר. זה ממש כיף, אבל קחו בחשבון שביום הראשון אתם דוהר המון, אז ביום השני יכאב לכם הגוף בצורה נוראית, אז יש כאלה שממליצים רק על יום אחד...טיולי ג´יפים יש טיולי ג´יפים מדהימים לאזור הצפוני של טופיזה, אבל מה שמעניין שם בעיקר זה הנופים המדהימים, אז אם שבעתם מהנופים של טופיזה, אל תצאו לטיול הזה.

אם מפה אתם עוברים לעיר אויוני ששם תתחילו את הסלר, דעו כי הנסיעה באוטובוס או בג´יפ מטופיזה לאויוני זאת נסיעה קשה בטירוף, אז ממש מומלץ לקחת רכבת. אין רכבת כל יום אז תבררו שם באיזה יום יש רכבת כי זה דבר שמשתנה כל הזמן.

כתבות

המדריך למתנדב בסוקרה סוקרה, למי שלא יודע, היא בירת בוליביה הרשמית. העיר לא נמצאת לרוב במסלול המוצ'ילר הישראלי בדרום אמריקה וחבל, כי מדובר בעיר יפה להפתיע (בתים לבנים נמוכים), שנמצאת בדיוק באמצע הרצוי: לא גדולה מדי (כך שאפשר ללכת ברגל ממקום למקום) אבל גם לא קטנה מדי (כמו כל עיירות השני-רחובות-ופלאזה)
הסכנה שגבתה מחיר כבד בטרק לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת הגבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון בקרב המטיילים.