קיחארו

טיפים של גולשים על קיחארו

קצת על קיחארו

קיחארו - Quijarro
עיירת הגבול הקטנטנה של בוליביה עם ברזיל, זהו מעבר גבול שבד"כ סואן עם הרבה בעיות. שם תמצאו מספר מלונות סבירים במרכז העיירה . אחרי נסיעה לא קלה שעברה עליכם כל הלילה עד שהגעתם לעיירה, מומלץ להעביר את הלילה במלונות האלו ולשלם מעט יותר מאשר להסתפק במשהו זול וממש ממש עלוב. פרט למקומות לינה תמצאו גם חלפני כספים, מסעדה או שתיים ואפילו כספומט. מעבר גבול זה ידוע לשמצה בגלל הסמים הרבים שמוברחים מבוליביה לברזיל, בעבר היה ידוע על בעיית שחיתות רצינית במקום אך כיום יש רגיעה(יחסית) בענין זה. אך בכל הנוגע לגניבה ומעשה שוד המקום נחשב למסוכן,  עם זאת אין סיבה להכנס לפאניקה. לכן לא מומלץ להרבות זמנכם בעיר, ואם אפשר לעבור בלי לישון בגבול אז עוד יותר טוב, ואגב בזמן שאתם עוברים את הגבול ודאו כל הזמן שאתם פוקחים עין ונזהרים מכייסים וגנבים. בנוסף ניתן לצאת אל הפנטאנאל מקיחארו במקום מברזילשם יהיה לכם רגוע יותר ופחות אנשים ואולי אפילו זול יותר. הפנטאנאל הינו איזור מיוער פראי דומה לפמפאס ברורה נבאקה שם תוכלו לראות אנקונדות, תנינים ועוד שלל חיות מגניבות.

טיפ חשוב
בצד של ברזיל לא לקנות כרטיסים לסנטה קרוז - לא לאוטובוס ולא לרכבת. המחיר כפול שם. כדאי לעבור קודם מקורומבה לקיחארו וכאן לרכוש.

מעבר הגבול
שימו לב לבדוק את הדרכון לאחר החתימה, לראות שבאמת קיבלתם חותמת בתוקף, קרה כבר שהפקידים עושים טעויות וחותמים חותמת שמהרגע הראשון כבר פג התוקף שלה.

הרכבת מקיחארו לסנטה קרוז נקראת על ידי המטיילים "רכבת המוות" מהסיבה שהנסיעה לא קלה כלל, והקרונות נוקשים בחוזקה אחד בשני מדי פעם.
הרכבת עוצרת בהרבה מקומות בדרך כלל.

יש מספר רכבות:
הרכבת הטובה(עם מיזוג ואוכל) יוצאת בשני, רביעי ושישי, הנסיעה אורכת בסביבות
ה-12 שעות ועולה בסביבות ה230 בוליביאן למושב מיטה  או 200 בוליביאן למושב חצי 
מיטה.
ישנן עוד רכבות אך זאת הכי מומלצת ולא מומלץ לקחת מקומות זולים או רכבת זולה יותר!

קחו בחשבון כי עיכובים בנסיעה וביטולים הם חלק בלתי נפרד מהשירות של הבוליביאנים.

כתבות

המדריך למתנדב בסוקרה סוקרה, למי שלא יודע, היא בירת בוליביה הרשמית. העיר לא נמצאת לרוב במסלול המוצ'ילר הישראלי בדרום אמריקה וחבל, כי מדובר בעיר יפה להפתיע (בתים לבנים נמוכים), שנמצאת בדיוק באמצע הרצוי: לא גדולה מדי (כך שאפשר ללכת ברגל ממקום למקום) אבל גם לא קטנה מדי (כמו כל עיירות השני-רחובות-ופלאזה)
התנדבות עם ילדים בסוקרה אני וחברה נסענו לבירתה של בוליביה, סוקרה, במטרה להתנדב. מראש, ניסינו לעשות חיפוש מקיף באינטרנט לגביי מקומות התנדבות , לא הצלחנו למצוא פרטים מעודכנים, או מידע קונקרטי שיעזור לנו במציאת מקום. אז החלטנו פשוט להגיע לשם.