אגם טיטיקאקה

טיפים של גולשים על אגם טיטיקאקה

קצת על אגם טיטיקאקה

אגם טיטיקאקה Lago Titicaca הוא אגם מקסים ומיוחד מסוגו. האגם הנמצא בגובה 3810 מטר מעל פני הים הוא האגם הגבוה בעולם שאפשר לשוט בו. האגם נמצא על גבול בוליביה פרו ומתחלק בין הארצות. שטחו של האגם הגדול הזה הוא כ 8,300 קמ"ר. האגם נחשב לחשוב מאד בעיני המקומיים ומשומרת בו תרבות ומסורת של מאות שנים. בצד הפרואני לא רחוק מהעיירה פונו השוכנת לרגלי האגם תמצאו את "האיים הצפים" מגורם של שבט האורוס. בצד הבוליבאני שוכנת העיירת קופה קבנה. תנאי מזג האויר ביום נוחים אך בלילה נעשה קריר יותר. באגם קיימים עשרות איים בנוסף לאיים הצפים, איים אלו מיושבים בחלקם על ידי תושבים מסורתיים.
אם אתם מגיעים מהצד הבוליביאני, אתם צריכים להגיע אל העיירה קופה קבנה copacabana(מפורטת בנפרד) שם תוכלו לישון ולצאת לשייט, לסיורים ולטיולים רגליים בכל האגם והאזור שלו. אם אתם מגיעים מפרו, אז אתם צריכים להגיע אל העיירה פונו, שם תוכלו לבקר באיים הצפים.אפשר גם להחשיב את 2 העיירות כעיירות גבול, וניתן לקחת אוטובוס מקופה קבנה לפונו שעובר בגבול.

כתבות

התנדבות עם ילדים בסוקרה אני וחברה נסענו לבירתה של בוליביה, סוקרה, במטרה להתנדב. מראש, ניסינו לעשות חיפוש מקיף באינטרנט לגביי מקומות התנדבות , לא הצלחנו למצוא פרטים מעודכנים, או מידע קונקרטי שיעזור לנו במציאת מקום. אז החלטנו פשוט להגיע לשם.
המדריך למתנדב בסוקרה סוקרה, למי שלא יודע, היא בירת בוליביה הרשמית. העיר לא נמצאת לרוב במסלול המוצ'ילר הישראלי בדרום אמריקה וחבל, כי מדובר בעיר יפה להפתיע (בתים לבנים נמוכים), שנמצאת בדיוק באמצע הרצוי: לא גדולה מדי (כך שאפשר ללכת ברגל ממקום למקום) אבל גם לא קטנה מדי (כמו כל עיירות השני-רחובות-ופלאזה)