אקוודור

טיפים של גולשים על אקוודור

קצת על אקוודור

אקוודור Ecuador
ארץ יפהפה זאת לא מקבלת מספיק תשומת לב מהמטיילים בדרום אמריקה, מדובר בארץ מדהימה, ירוקה, ואפילו די קטנה יחסית לשאר הארצות ביבשת, כך שלא צריך לדאוג מנסיעות של מטורפות של 30 שעות באוטובוס וכדומה.
אקוודור יושבת ממש על קו המשווה, בין קולומביה לפרו ושטחה ביחס למדינות האחרות לא גדול במיוחד רק כ-280 אלף קמ"ר.
עיר הבירה קיטו היא עיר גדולה יפה ומענינת המונה כ 1.25 מיליון תושבים אך היא לא העיר הגדולה באקדוור, הגדולה ביותר היא גואיאקיל. סה"כ באקוודור חיים כ-13 מיליון תושבים.
האטרקציה הגדולה ביותר שבגללה מגיעים תיירים רבים לאקוודור הם איי הגלאפגוס המפורסמים, קבוצת איים מדהימה ששם תוכלו להגיע עד כדי מרחק נגיעה מחיות מיוחדת רבות, האזור גם נחשב לאחד הטובים בעולם לצלילה.
חוץ מהגלאפגוס קיימים עוד מקומות רבים באקוודור שצריכם לקבל תשומת לב כמו רצועת החוף המדהימה של אקוודור שכוללת בתוכה מקומות מדליקים כמו מונטאניטה ופוארטו לופז לגולשים שביניכם.
במזרח המדינה משתרעים יערות עד עצומים ויפהפיים שאליהם ניתן לצאת מהעיר באניוס, שהיא מקום נהדר בפני עצמו.
היערות התחומים במפה הם יערות עד, אך אל תבלבלו גם שאר המדינה הוא אזור ירוק פראי מדהים.

המטבע באקוודור הוא הדולר האמריקני, עד לשנת 2000 המטבע של אקוודור היה הסוקרה אך בעקבות נסיון לייצב את הכלכלה במדינה החליפה את הסוקרה בדולר. השטרות הם שטרות אמריקאיים לכל דבר וענייין, בדומה לפנמה שגם בה משתמשים במטבע האמריקאי, בנוסף למטבעות האמריקאיים, אקוודור הנפיקה מטבעות נוספים על מנת להתמודד עם החוסר הקבוע בעודף (בעיה נפוצה בדרום ומרכז אמריקה), המטבעות האלו ניתנים לשימוש באקוודור בלבד.

אקוודור נחשבת שלא בצדק למעט יקרה, אך ניתן לטייל באקוודור כולל איי הגלאפגוס ולהוציא את אותם סכומים כמו בארגנטינה או קולומביה. שערי מטבע מעודכנים

אקוודור, מדינה טרופית וירוקה בצורה מדהימה. מזג האויר כאן לרוב חם כמעט בכל שטחי המדינה חוץ מהרמה שם אפילו מעט קריר מדי פעם. נתחיל מאזור הג´ונגלים הנקרא אוריינטה שם מזג האויר תמיד ממש חם וגשום בכל חלקי השנה עם דגש חזק על יוני, הפסקה בגשם כמעט ואין אך הכי יבש שתשיגו זה יהיה לקראת סוף השנה ועד פברואר, אך גם אז סביר להניח שירד גשם. באזור הרמה שם שוכנת קיטו הגשמים יותר חלשים מאזור הג´ונגלים, והחודש הכי גשום הוא אפריל, אך גם אז זה לא ממש ידגדג לכם. היובש מתחיל ביוני ונגמר בספטמבר. אזור החוף מתאפיין באקלים חם מאד עם גשמים רבים בתחילת השנה עד סוף אפריל, ואקלים חם פחות(ממש נעים) בלי גשמים מיוני ועד סוף השנה כמעט. באיי הגלאפאגוס המרוחקים כ-1000 ק"מ מהחוף אך נמצאים על קו המשווה כמו אקוודור ממש חם ברוב חלקי השנה עם דגש מפברואר ועד מאי, הגשמים המעטים פה יורדים גם בחודשים אלו. שאר החודשים יבש יחסית וגם פחות חם כאשר ספטמבר נחשב ל"קריר" ביותר בעונה.
ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לאקוואדור, רק צריך להציג דרכון בר תוקף(לפחות חצי שנה). לפעמים שוטרי הגבול יחליטו שהם רוצים ממכם אישור שיש לכם מספיק כסף עליכם ושהיה בידכם כבר כרטיס יציאה מהמדינה אך רק לעיתים רחוקות. עם כניסתם סביר להניח שתקבלו בין 60 ל-90 יום אשרת שהייה במדינה. עם החותמת בדרכון יצרפו פתק שגם בו יצויין תאריך השהייה ממש כמו בברזיל. שימרו עליו וצרפו אותו לדרכון עד שתעזבו את אקוואדור.
שגרירות אקוודור בישראל
רחוב ויצמן 4 תל אביב
טלפון: 6958073 -03 
         6958764 -03
פקס: 6913604 -03
השגרירות פתוחה משני עד חמישי מהשעה 8 וחצי בבוקר ועד 14:00. 

שגרירות ישראל באקוודור
כתובת: la avenida coruna E25-58 Y san lgnacio edf. altana plaza piso 5
טלפון: 00-593-23971506
          00-593-23971500
פקס: 00-593-23971555
אי מייל: [email protected]
השגרירות פתוחה מיום שני ועד שישי בשעות 10 בבוקר עד 13:00.

אקוודור היא מדינה קטנה עם תושבים נעימים ונחמדים אך גם כאן חשוב להזהר ויש מקרים שחוזרים על עצמם באופן קבוע, מומלץ מאד כשאתם נוסעים באוטובוס לשים את התיק הקטן על הברכיים, למטה בין הרגליים, לא מספיק טוב, מטיילים רבים דיווחו על גניבה של פריטים בעלי ערך מהתיק הקטן שלהם בעת ששמו את התיק למטה בין הרגליים בנסיעה באוטובוס.
נרשמו לאורך השנים גם מקרי שדידה של אוטובוסים, אך אלו מאד נדירים. קו שנחשב מועד לפורענות מבחינת שדידות הוא הקו בין פוארטו לופז לבין קיטו בפרט בלילה, ממנו מומלץ להמנע, ובמקום זה מומלץ לנסוע מגואיקיל לקיטו.

המלצות נוספות הן לקחת אוטובוסים ישירים ככל האפשר.
ההמלצות הנ"ל למעשה תקפות לכל דרום ומרכז אמריקה כמעט.

קבלו הצעות לכרטיס טיסה

כתבות

מחלת גבהים לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת גבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון...