קולומביה

טיפים של גולשים על קולומביה

קצת על קולומביה

קולומביה - Colombia
קולומביה היא לדעת מטיילים רבים הדובדבן שבקצפת של דרום אמריקה! מה לא נאמר על מדינה זאת, אחת מהמרתקות והיפות ביבשת אך גם מהמדינות המחוספסות ביבשת ולכן מטיילים רבים נרתעים מעט להכנס לארץ המטורפת הזאת, אך מרגע שנכנסים קשה שלא להתאהב ביופייה ובאוירה המדהימה השוררת במדינה.
מי שנכנס מבין שהסכנות במדינה שוות ערך לאלו שבברזיל, ומרוויח לשהות בארץ אולי הכי מגוונת שיכולה להיות ביבשת.
קולומביה מציעה לכם המטיילים מגוון רב ומדהים של נופים באקלימים שונים מהמרכז הגבוה והקריר ועד לצפון החם.
נתחיל מהאזור הצפוני של קולומביה שם ממוקמת עיר החוף קרטחנה, שהיא העיר הכי מפנקת שיש בדרום אמריקה וגם אחת המדליקות שיש, לא רחוק ממנה(4 שעות על קו החוף) תמצאו את סנטה מרטה השוכנת באזור מדהים, ובנוסף רק שעה נסיעה מסנטה מרתה שוכן פארק טיירונה המדהים ביופיו הטרופי בחופיו! כל איזור זה הוא רצועת חופים הנושקת לים הקאריבי.
אז אם אתם בענין של קאריבים אל תפספסו את סן אנדרס שהוא אי קאריבי בשליטת קולומביה הנמצא כ-750 ק"מ ממנה, זהו אחד המקומות היפים שקיימים בדרום אמריקה.
פנים הארץ מציע ערים מדהימות גם כן כמו מד´גין וקאלי שהן ערים אופנתיות מדליקות עם הבנות היפהפיות בקולומביה ואולי גם ביבשת. שם יש אוירה ממש שונה מכל החלק הצפוני של קולומביה.
בדרום מזרח המדינה קיימים יערות גשם מדהימים אך לא מומלץ לטייל באזור, שטחים נרחבים שייכים ללוחמי גרילה.
שטחה של קולומביה כ- 1.15 מיליון קמ"ר והיא מונה כ-40 מיליון קולומביאנים.
הבירה בוגוטה היא עיר גדולה וקשה המונה כ- 7 מיליון תושבים, אם אתם מטיילים שרק התחלתם את דרכם זה לא המקום האידאלי לנחות בו, בכלל קולומביה היא לא מקום טוב להתחיל בה אלא מושלמת כדי לסיים בה.
וזה מתייחס לכל הבחינות - לעיתים תפגשו בתופעה של מטיילים שהתחילו בקולומביה את הטיול ופה זה נגמר, הם פשוט התאהבו במקום ונשארו.

קולומביה גובלת באקוודור ופרו בדרום, בברזיל בדרום מזרח, בונצואלה ממזרח ובים הקריבי מצפון, בפנמה בצפון מערב, ובאוקיינוס השקט ממערב. היא המדינה היחידה בדרום אמריקה אשר מחוברת למרכז אמריקה.

המטבע בקולומביה הוא הפסו הקולומביאני.
דולר אחד כיום(מעודכן יולי 2016) שווה כ-2947 פסו 
(לחץ כאן לשער מעודכן). עובדה זאת תקשה עליכם בחישובים בהתחלה אך תתרגלו לזה במהרה. פשוט תחשבו ש-10,000 זה בערך 6 דולר. המחייה למטיילים בקולומביה התייקרה מאד בשנים האחרונות וקולומביה נחשבת כיום לאחת המדינות היקרות ביותר בדרום אמריקה.
טרוול צק´ס מתקבל בקולומביה בשמחה יותר מאשר דולר במזומן בגלל העובדה שקולומביה מוצפת בזיופים של הדולר האמריקאי, אז יש מצב שתקבלו על טרוול של 100 דולר יותר מהערך שלו. הבנק הכי משתלם הוא Bancolombia.
כרטיסי אשראי גם מתקבלים בברכה.

מזג האויר בקולומביה הטרופית מתחלק ל-2, עונה גשומה ועונה יבשה. הטמפרטורות לרוב גבוהות וחם ברוב אזורי המדינה. מזג האויר בקולומביה מעט מסובך, מהסיבה שלכל אזור יש מזג שונה, אם תעברו ממקום למקום תרגישו הבדלים קיצוניים ולכן נחלק את המדינה לאזורים: אזור קו החוף(צפון המדינה)- קו החוף של קולומביה נחצה באמצע על ידי פנמה שמפרידה בין הים הקאריבי לאוקיינוס השקט, לכן לקולומביה יש גם ים קאריבי וגם אוקיינוס שקט, מזג האויר בחוף הקאריבי חם מאד עם גשמים שיורדים כל השנה, זהו מזג אויר מושלם! אזור המרכז ובוגוטה- אזור המרכז שומר בדרך כלל על יציבות מבחינת טמפרטורות ונעים מאד ברוב חלקי השנה עם גשם שיורד לאורך כל השנה אבל לא בכמויות אדירות. בבוגוטה הטמפרטורות יציבות כמעט כל השנה אך מזג האויר מושפע כאן מהגובה הרב בו נמצאת העיר(2600 מ´ מעל פני הים), הטמפרטורות יציבות כאן כל השנה עם סטיות קלות, רוב הזמן יהיה קריר בבוגטה אך יש גם ימים יפים של שמש מחממת(בייחוד ביוני יולי). לגבי הגשם, הכמות לא גבוה כאן יותר מדי אך גשמים יורדים בבוגטה כל השנה אזור הג´ונגלים- שם חם ולח תמיד וכמות הגשמים גבוה יותר מבשאר המדינה.
ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לקולומביה, רק צריך להציג דרכון בר תוקף(לפחות חצי שנה). בכניסה למדינה יוחתם ויודפס לכם על הדרכון אשרה שיכולה להיות 90 יום, 60 יום או 30 יום. הכל תלוי בפקיד שיקבל אתכם, לעיתים אפילו דורשים להציג כרטיס יציאה מקולומביה שעל פיו יקבעו לכם את מספר הימים, רוב הפקידים יתנו לכם אשרה ל-60 יום, אם אתם רוצים יותר פשוט שכנעו אותם לפני הדפסת האשרה בדרכון או שפשוט תציגו כרטיס טיסה יציאה מקולומביה למעל לחודשיים(אז תקבלו 90 יום). אם נתקעתם בקרטחנה(או בשאר קולומביה) וכדומה... ואתם רוצים להאריך את האשרה אז המשטרה שמטפלת בעיניני האשרות וההגירה נקראת DAS, גשו למשרדים הראשיים שלהם ושם תקבלו הארכה לעוד חודש(קשה להוציא יותר) שיעלה קרוב ל-30 דולר.
שגרירות קולומביה בישראל
לפניכם 2 כתובות:
רחוב ארלוזרוב 111 תל אביב
טלפון: 6953416/9- 03
פקס: 6957847- 03
פתוחה בימי שני עד שישי, 9 בבוקר עד 1 בצהריים. 
רחוב פנקס 52/26 תל אביב.

שגרירות ישראל בקולומביה(בוגוטה)
פתוחה בימי שני עד חמישי, מ-9 בבוקר עד 12 בצהריים.
כתובת: calle 35, NO. 7-25, PISO 14 בנין CAXDAC 
טלפון: 57-1-3277500
פקס: 57-1-3277555
אי מייל: [email protected]

קבלו הצעות לכרטיס טיסה