אוורו פרטו

טיפים של גולשים על אוורו פרטו

קצת על אוורו פרטו

אורו פרטו - Ouro preto
נקראת עיר הזהב,  היא היתה העיר הכי עשירה בברזיל בעבר בעקבות מכרות הזהב שמבדינת Minas Gerais שם כרו כמויות אדירות של זהב, בתקופה זאת העיר  היתה מפוארת יותר מכל מקום אחר בברזיל ונקראה גם vila rica de ouro perto והיתה לבירת מדינת  Minas Gerais אך כיום בלו אורזונצ'י היא הבירה.
אורו פרטו של ימינו היא עיר  מדליקה  בעלת 60,000 תושבים ובה אוניבריסטה ותיירות משגשגת שמתבטאת בהמון חנויות, מוכרים ומסחר...  אך הדבר המיוחד בעיר הוא עדין העבר שלה ואת זה תוכלו לראות ברגע שהגעתם לכאן:
המון כנסיות יפהפיות, פסלים, אדריכלות מדהימה , רחובות של עליות וירידות מרוצפי אבן  וכל זה מבלי לומר מילה לדבר על הנופים  הנשקפים ממנה עקב הגובה בו היא נבנתה(1000מ'). יום אחד לא מספיק כדי לבקר בכנסיות ובמוזיאונים בעלי הפאר העתיק.
ניתן לעשות טיולים רבים בעיר ולהגיע לתצפיות נוף מדהימות על העיר וכל האזור.
רוב המטיילים הישראלים מפספסים אותה כמו עוד שלל ערים יפות בברזיל שלא זוכות לביקור עקב הזמן המצומצם של המטייל, היחידים שיגיעו לכאן יהנו מאד, בייחוד בתקופת הקרנבל אז העיר חוגגת בטירוף אך קרנבל יותר רגוע, אינטימי ועם מנהגים ששייכים לאזור.

פוסדה סן פרנסיסקו pousada sao francisco
פוסדה יפה במיקום גבוה עם נוף מרהיב, החדרים מאובזרים וכוללים גם ערסל ומרפסת.
יש גם חצר עם ערסלים וכסאות. הבעלים מאד נחמדים וישתדלו לעזור לכם בכל בעיה.
המחיר לא הכי זול אך כולל ארוחת בוקר.
כתובת: Rua Padre Jose Marcos Pena, 202 
טלפון: 3551-3456 (31)

תחנת האוטובוס של אורו פרטו נמצאת בכתובת pedro rolim 661 ומפה יוצאיםאוטובוסים ליעדים:
ריו דה ז’נירו - 6 עד 7 שעות.
בלו אורזונצ’י - שעתיים וחצי.
סאו פאולו - 11 שעות.

קבלו הצעות לכרטיס טיסה

כתבות

מפלי האיגוואסו והאזור - חלק 2 הכתבה תספר על אפשרויות טיול נפלאות וחוויות אותנטיות באזור מפלי האיגוואסו. הסיבה אגב שהחוויות האלה פחות מפורסמות היא כלכלית נטו, אין הרבה פרסום איפה שאין הרבה רווח, ורוב האפשרויות האלה חינמיות או זולות ;)
קפואירה מטיילים רבים ביבשת דרום אמריקה מוקסמים מריקוד המלחמה העתיק שנולד בברזיל : הקפואירהמעיין תעיזי מספרת לכם הכל אודות הקפואירה בכתבה המפרטת את הקפוארה מתחילתה ועד ימינו.