לה פלאטה

טיפים של גולשים על לה פלאטה

קצת על לה פלאטה

לה פלטה - La Plata
הינה עיר הבירה של הפרובינציה בואנוס איירס, עיר גדולה עם אוירה כפרית במרחק 45 דקות מהעיר בואנוס איירס. ומתאימה למי שמחפש עיר פחות אגרסיבית או רוצה לעצור בעוד תחנה בדרך למאר דל פלטה. בלה פלטה יש צניחה חופשית מהמפורסמות בארגנטינה - מי שמגיע לבואנוס לצנוח מגיע בהסעה לכאן.  
לה פלטה היא עיר שתוכננה מראש, ומאוד מעניין לראות את מפת העיר ולטייל בה - העיר כולה בנויה בקוים ישרים שתי וערב, וישנם שני אלכסונים שחוצים את העיר מקצה לקצה. בנוסף, שמות הרחובות הן מספרים! ובכל 6 בלוקים ישנה כיכר. העיר נבנתה לפני כ-130 שנים והמבנים הארכיטקטורים בעיר מרהיבים - במרכזה הגיאוגרפי של העיר ישנה קתדרלה עצומת מימדים, מולה בניין עירייה מרשים ועתיק, ובניהם פלזה ענקית ירוקה ומלבנית, שנותנת למקום מבנה סימטרי יפיפה. אף תחנת הרכבת (ברחוב מס' 1) הינה מבנה עתיק ומהמם (באתר זה צילמו חלק מהסרט 7 שנים בטיבט עם בראד פיט). וכל זאת לצד עיר תוססת עם רחובות מלאי חנויות ובתי קפה, מסעדות וגלידריות, ויש גם חיי לילה. בעיר יש שדרה של אוניברסיטאות ופארק גדול לידו שתמיד מלא בצעירים וסטודנטים.

Ocampus
אוקמפוס היא מסעדת בשר אסאדו מהטעימות שתאכלו ובמחירים עממיים ואולי הזולה ביותר שתהיו בה. מנת אסאדו עם תוספת עולה סביב 50 פזו. אוכלי לא כשר ירצו לטעום את  Bondiola - מדובר בנתח פילה חזיר שנחשב לאחד המעדנים של המקום.
כתובת: רח' 18 ו-71, מאחורי מוזיאון תחנת הרכבת הישנה.

Antares
אנטארס הוא פאב אירי, אחיו התאום של הפאב במאר דל פלטה, פאב תוסס שתמיד מלא באנשים ובאווירה טובה, בעל כ-10 ברזי בירה מהחבית - רובם בירה ארטסנל (בירה מקומית תוצרת בית). למגיעים לפני 12 בלילה ניתן לקבל במחיר סמלי כוסות טעימה מכל הבירות.
כתובת: רח' 56 ובין 11 ל12.

צניחה חופשית
העדיפה ביותר בכל דרום אמריקה על המטיילים, בגלל המחיר הזול אבל בעיקר בגלל הנופים. רצוי לסגור את הצניחה מבואנוס.

מוזיאון הקתדרלה
מתחת לכניסה של הכנסיה יש מוזיאון שהמיוחד בו הוא שישנה מעלית אשר מעלה אתכם לראש הקתדרלה העצומה הזו לתצפית מטורפת על כל העיר המישורית ועל הימה (ריו לה פלטה). הכניסה עולה בערך 7-10 פזו ושווה כל רגע! גם אם אתם לא בעניין של מוזיאונים התצפית שווה את הכל.
כתובת: הפלזה המרכזית.

קבלו הצעות לכרטיס טיסה

כתבות

מפלי האיגוואסו והאזור אני גר בברזיל כבר 11 שנים וביקרתי יותר מ10 פעמים באיגווסו וכל פעם מבקר ומטייל באזור לפחות שבועיים ובכל ביקור אני מגלה פינות חמד חדשות אז למי שאוהב טבע, תרבות אינדיאנית אוטנטית , אבני חן, עבודות יד ואוכל מצוין במחירים יחסית זולים אני ממליץ בחום לקחת
מחלת גבהים לאור מותו של המטייל אביב ברומברג ז"ל החלטנו להעלות כאן כתבה על מחלת גבהים על מנת לחדד את האזהרה בנושא ולמזער את הסיכון...